Sleduj nás

Trenér hodnotí, jak by si Wilder vedl v bitvách proti Ruizovi, Joshuovi a Usykovi

Trenér hodnotí, jak by si Wilder vedl v bitvách proti Ruizovi, Joshuovi a UsykoviFoto: Matchroom Boxing

Jak by si Deontay Wilder podle trenéra vedl v potenciálních bitvách proti Ruizovi, Joshuovi nebo Usykovi?

Joshua vs. Wilder byl ještě před pár lety vysněný zápas všech boxerských fanoušků. Mnozí si jej přáli vidět snad ještě více jak duel s Furym a letos v prosinci k němu po mnoha letech snažení snad konečně dojde.

Jak uvedl promotér Eddie Hearn, smlouva k tomuto souboji již byla podepsána, ale aby platila, je potřeba, aby Joshua nejprve nyní v srpnu porazil Dilliana Whytea. Deontay Wilder, pokud si nedomluví také nějaký zápas, bude netrpělivě čekat na výsledek. Jeho trenér si mezitím neodpustil jednu predikci.


„Zdali Anthony porazí Dilliana? To je hodně dobrá otázka. Vzhledem k tomu, co jsem měl možnost vidět u obou borců, bych si nedokázal vsadit. Je to 50/50, možná 55/45 pro Anthonyho, ale určitě bude moudřejší, když na něho spoléhat nebudeme,“ řekl Wilderův kouč Malik Scott na kanále BT Sport.

Následně se pustil do důkladné analýzy. „Anthony Joshua byl dříve velkou hvězdou, která budila respekt. Byl neporažený, měl čtyři pásy, tři prestižní, ale prostě jsme o něm vždy věděli, že je takový vrtkavý. Na tu nejvyšší úroveň úplně neměl. A to je ten důvod, proč by ho Deontay zaručeně porazil. Jak by ji trefil, Joshua by se zlomil a zůstal na zemi. On nemá tu mentalitu šampiona,“ vypozoroval.


„AJ“ ovšem prý není jediný. „Osobně se domnívám, že Oleksandr Usyk a Andy Ruiz jsou pro nás těžší soupeři jak Joshua… Těžší, ale nikoliv neporazitelní... Usyk nemá KO sílu, čímž mu nechci křivdit, ale prostě nemá. Musel by kolem nás tancovat, ovšem vydržel by to celých dvanáct kol? Já si myslím, že by nejpozději v desátém kole koupil jednu střelu, po které by už nevstal. A to je prostě holý fakt. Deontay je strašně rychlý, přímočarý a silný. Jeho KO rekord je tomu důkazem,“ poukazoval Scott.

A tím se dostal i k mexickému Destroyerovi. „Vedle Tysona Furyho nám zbývá ještě jedno jméno, a to je Andy Ruiz, což klidně může být náš příští soupeř. Andy má asi nejtvrdší kořínek z těchto tří jmen, aspoň mně to tak přijde, ale nemyslím si, že se dokáže vyhýbat všem Deontayovým ranám. Myslím si, že má špatný pohyb hlavou, díky čemuž je zranitelným cílem. Možná bude dobrý v boxu, ale Deontay je skvělý odstřelovač a tu bradu si najde,“ vynesl Scott svůj verdikt.

Závěrem tedy… „Myslím si, že je Wilder druhou nejlepší těžkou vahou světa. Samozřejmě je schopen být nejlepší, ale na to musí porazit Tysona Furyho. A právě k němu se pokusíme ještě jednou dojít,“ dodal trenér Malik Scott.Další články