Sleduj nás

Trenér hodnotí, jak by si Wilder vedl v bitvách proti Ruizovi, Joshuovi a Usykovi

Trenér hodnotí, jak by si Wilder vedl v bitvách proti Ruizovi, Joshuovi a Usykovi
Jak by si Deontay Wilder podle trenéra vedl v potenciálních bitvách proti Ruizovi, Joshuovi nebo Usykovi?

Joshua vs. Wilder byl ještě před pár lety vysněný zápas všech boxerských fanoušků. Mnozí si jej přáli vidět snad ještě více jak duel s Furym. I přes veškerá jednání nikdy k tomuto střetu nedošlo a bohužel možná ani nedojde… Přesto Wilderův trenér Malik Scott věří, že by v něm nebylo co řešit.

„Anthony Joshua byl dříve velkou hvězdou, která budila respekt. Byl neporažený, měl čtyři pásy, tři prestižní, ale prostě jsme o něm vždy věděli, že je takový vrtkavý. Na tu nejvyšší úroveň úplně neměl. A to je ten důvod, proč by ho Deontay zaručeně dal. Jak by ji trefil, Joshua se nevzpamatuje a půjde k zemi. On nemá tu mentalitu šampiona,“ zhodnotil Scott.

„Osobně se domnívám, že Oleksandr Usyk a Andy Ruiz jsou pro nás těžší soupeři jak Joshua… Těžší, ale nikoliv neporazitelní... Usyk nemá KO sílu, a tím mu nechci křivdit, ale prostě nemá. Musel by kolem nás tancovat, ovšem vydržel by to celých dvanáct kol? Já si myslím, že by se z Deontayovy dělovky neprobral. Že by mu tam dříve nebo později přišla i přes kryt,“ zanalyzoval.

wilder termin zapas


„A tím se dostávám až k Andymu Ruziovi, našemu příštímu soupeři. Andy má asi nejtvrdší kořínek z těchto tří, aspoň mně to tak přijde, ale nemyslím si, že se dokáže vyhýbat všem Deontayovým ranám. Přijde mi, že má špatný pohyb hlavou, což z něho dělá zranitelný cíl. Možná bude dobrý v boxu, ale Deontay je skvělý odstřelovač a tu bradu si najde,“ vynesl Scott svůj verdikt.

Závěrem tedy… „Myslím si, že je Wilder druhou nejlepší těžkou vahou světa. Samozřejmě je schopen být nejlepší, ale na to musí porazit Tysona Furyho. A právě k němu nyní směrujeme,“ dodal Malik Scott v interview pro BT Sport.

Další články