Sleduj nás

Trefím koleno a dovezu do Čech titul WKU z Itálie! prozradil smělý plán Slávek Kučera

Trefím koleno a dovezu do Čech titul WKU z Itálie! prozradil smělý plán Slávek KučeraFoto: Retro Gym

The Arena je přední italská organizace, která nabízí divákům prvotřídní zápasy pod pravidly Muay Thai a K-1. V sobotu 23. března se na kartě prestižního turnaje objeví i jedno české jméno.

Slávek Kučera se střetne s domácím Mirko Flumerim. Karta, která čítá třináct zápasů, obsahuje taková jména, jako jsou Japonec K-Jee nebo Thajec Yodpt. Nad vším bude dohlížet legenda světového kickboxu Giorgio Petrosyan.

Na začátek se představ našim čtenářům?


Mé jméno je Slávek Kučera a zápasím v disciplíně K1 ve stáji Gora Harutjunjana a Zavena Harutjunana v pražském Retro Gymu. Ke Gorovi jsem před 12 lety přišel na první trénink kickboxu a od té doby spolu trénujeme. V sobotu spolu letíme do Itálie vyhrát pas WKU.

Jak probíhá příprava na tvůj titulový duel, který se odehraje na akci WKU?


V podstatě do větší přípravy jsme naskočili už na konci ledna. Retro gym pořádal první galavečer Gala Fighter Zone, kde spolu se mnou měli zápas další bojovníci z gymu, takže veškerý tréninky probíhaly v pěkným tempu. Na výsledcích to bylo vidět, protože většina zápasů skončila vítězstvím našich svěřenců. Já jsem vyhrál za třicet vteřin po tom, co jsem soupeři zlomil žebra. Po gala tréninkový plán zůstal podobný, tedy dvojfáze, jen se přidalo více lapování. Chci hrozně poděkovat firmě Slevomat, kde pracuju a mám možnost práci skloubit se sportem.

Co víš o svém soupeři?

Soupeřem je Mirko Flumeri, jehož trenérem je Giorgio Petrosyan, jedna z největších hvězd kickboxu na světě. Pamatuji si, že Gor mi při mých zápasových začátcích posílal jeho videa, abych „nakoukával“ jeho styl, jelikož je taky levák... no a teďka bude v protějším rohu, už jen to je neskutečný zážitek.


Nicméně zpět k soupeři, nebojím se říct, že Mirko patří mezi top třídu. Je to hodně zkušenej zápasník, několikanásobný mistr Itálie i Evropy a držitel už řady pásů. Je to komplexní bojovník, jehož dominantou jsou rozhodně lowkicky. Většinu soupeřů tak rozkopá, že maximálně ve třetím kole bývá konec. 

Tvůj zápas bude na pět kol po třech minutách, s jakou strategií na domácího borce vyrukuješ?

Soupeř má se zápasy 5x3 větší zkušenost, já to zažil vlastně jen jednou v Thajsku, kde se nejednalo o titulák, a navíc tempo bylo o dost klidnější. S Gorem jsme se na pět kol fyzicky připravili, ale na druhou stranu ze zkušeností z průběhu jeho zápasů a faktu, že je na domácím prostředí, to na body nechat nemůžeme a nechceme. Strategie určitě bude ho od začátku zasypávat roundkicky a koleny. Je to moje dominanta, takže budeme doufat, že tam něco na ty italský žebra projde.

Tento prestižní VKN titul ti muže otevřít dveře k dalším velkým zápasům, máš nějaké fighterské sny, které si ještě chceš splnit?


Úplně upřímně už tohle je pro mě velkej sen a neskutečná pocta mít možnost zápasit o titul a reprezentovat svůj klub a vlastně i zemi v zahraničí. Pokud bude v budoucnu další možnost reprezentovat, pojedu moc rád, nicméně tohle je pro mě teďka největší sportovně karierní cíl.

Chceš na závěr něco vzkázat našim čtenářům?

Moc díky všem, co mi držíte palce a podporujete mě! V Itálii mě to požene dopředu!


Další články