Sleduj nás

Trapná organizace, co neprodává lístky, koupila druhou stejně tragickou! okomentoval Dana White spojení PFL a Bellatoru. Názor přidal i Novotný

Trapná organizace, co neprodává lístky, koupila druhou stejně tragickou! okomentoval Dana White spojení PFL a Bellatoru. Názor přidal i NovotnýFOTO: UFC / Oktagon MMA

Zásadní změna v rozložení sil na světové MMA scéně. Přesně tak prezentoval Donn Davis fúzi, při které došlo ke sloučení organizací Bellator a PFL. Šéf UFC Dana White ale těžké spaní očividně nemá a mocnější konkurence se nebojí.

Bellator se dlouhodobě potácel ve značných finančních problémech, a tak se pro něj spojení s PFL zdá jako darem z nebes. Nedostatek peněz je naopak poslední problém PFL, protože za americkou ligou stojí bohatý investor z arabského poloostrova.

Snaha o získání silnější pozice na globálním trhu byla již jasně zřejmá z angažování šampiona Francise Ngannoua a dalších UFC hvězd. Nyní je po spojení se zavedeným Bellatorem jasné, že UFC roste opravdová konkurence. Dana White byl po turnaji UFC Austin dotázán, co si o novém subjektu myslí.


„Dobře jim tak. Přeju jim všechno štěstí světa. Jedna trapná organizace, která neprodává vůbec žádné lístky a nikdo se na ní nedívá, kupuje stejně tragickou organizaci, která taky nikoho nezajímá. To zní jako opravdická výhra,“ prohlásil vysmátý White.

Podobného názoru jako hlavní boss UFC je i jeho český dvojník Ondřej Novotný. Šéf žluto-černé značky má na sloučení Bellatoru s PFL podobný pohled, a navíc nevidí budoucnost Bellatoru vůbec růžově.


„Je to zajímavý moment ve světě bojových sportů, kdy jsou organizace koupeny a následně se vždycky všechny zavřely. Bylo to tak s PRIDE i WEC. Tohle je jeden z největších nákupů, byť do něj prý nespadly žádné peníze, ale akcie. Není to úplně specifikované. Údajně se to týká přes 200 bojovníků. Přiznám se, že můj vnitřní MMA kompas říká, že to není zajímavá věc, že to nevydrží dlouho, a že je to přechodné řešení,“ prohlásil Ondřej Novotný ve svém pravidelném pořadu MMA Letem světem.

Jak vše dopadne, to nám prozradí až budoucnost. Momentálně je jisté, že pro desítky bojovníků bude toto sloučení znamenat, že přijdou o práci. Dost možná se tak můžeme těšit na nové akvizice i u tuzemských organizací.


Další články