Sleduj nás

Trápila jej četná zranění, a proto svůj boj nakonec vzdal. Nadějný talent Michael McDonald se loučí s MMA

Trápila jej četná zranění, a proto svůj boj nakonec vzdal. Nadějný talent Michael McDonald se loučí s MMA

Michael „Mayday“ McDonald (19-4) chtěl jako všichni ostatní nadějní bojovníci udělat do světa díru, ovšem s čím asi nepočítal, bylo to, že jej budou trápit mnohočetná zranění, která ho donutí již ve svých sedmadvaceti letech předčasně ukončit kariéru. Jeho rozloučení bylo dojemné.

„Mí drazí přátelé a rodino, musím vám všem oznámit, že dnešním dnem pro mě a mou ženu Rachel začala nová kapitola mého života. Rozhodl jsem se pověsit rukavice na hřebík a spolu s nimi i celou svou MMA kariéru,“ napsal McDonald, jenž sám na vlastní kůži poznal, jaké to je zahřát se za branami oktagonu v té nejprestižnější bojové soutěži světa.

„I když se jedná o smutný konec, jsem rád, že na něj mám jen ty nejlepší vzpomínky. Za sebou mám spoustu skvělých zážitků, na které nikdy nezapomenu. Tímto děkuji své ženě a Bohu za podporu při této dlouhé a vzrušující cestě,“ uvádí.


Michael „Mayday“ McDonald je zraněn

„Maydaye“ trápila opakovaná zranění, jež si nakonec vyžádala svou oběť. Asi nejhorší ze všech byla pohmožděná ruka, jejíž síla a schopnosti byly natolik omezené, až kvůli tomu musely být odvolány některé souboje.


„Nemůžu si stěžovat, mám se dobře. Spousta zápasníku odstupuje kvůli tomu, že jejich kariéra dosáhla bodu, kdy už se nemohli měřit s těmi nejlepšími. Jejich sebevědomí mnohdy narazilo, ale to není můj případ. Neodcházím s pocitem strachu nebo nenaplnění svých povinností,“ snaží se být pozitivní.

„Teď se budu věnovat tomu, co umím a co mě baví. Práce se dřevem je tím, co mě bude živit nejen nyní, ale i předlouhé roky dopředu. Už dříve to byl můj koníček (vedle zápasení) a uměl jsem dělat celkem dobré kousky nábytku. Toto je má příležitost, jak pokračovat,“ sděluje svým fanouškům, kde jej v následujících letech uvidí.

„Chci se tomu věnovat s tou stejnou vášní, jakou jsem se věnoval MMA. Ve svém úsilí nepolevím, budu se neustále zlepšovat a zapracuji také na preciznosti svého umění. Doufám, že má práce nakonec bude tak kvalitní jako ta, kterou jsem předváděl během celé zápasnické kariéry,“ uzavírá.Další články