Sleduj nás

Tragédie! Boxer Dadašev podlehl následkům zranění ze zápasu. Asociace plánují změny pravidel…

Tragédie! Boxer Dadašev podlehl následkům zranění ze zápasu. Asociace plánují změny pravidel…

Boxerský svět zasáhla ohromná tragédie. Osmadvacetiletý ruský reprezentant Maxim Dadašev nakonec podlehl krvácení do mozku, jenž si přivodil během pátečního duelu organizace IBF se Subrielem Matiasem.

V ringu mu to pálilo, byl považován za jednoho z nejnadanějších talentů současné doby, přesto stačil jeden souboj a bylo po všem. Dadašev zkolaboval chvíli po zápase s portorikánským soupeřem, jenž se stal jeho prvním a zároveň posledním katem.

Protože Maxim schytal několik viditelných a tvrdých ran přímo na hlavu, rozhodl se jeho trenér James McGirt hodit do ringu v posledním kole ručník. Jak se následně ukázalo, bylo už bohužel pozdě.


Nadaný boxer na nohou nevydržel moc dlouho, než se nemohoucně zřítil k zemi, načež byl okamžitě převezen do nemocnice. Diagnóza byla děsivá - kritický stav s krvácením do mozku. Na řadu tedy přišla dvouhodinová operace, jež se jevila jako úspěšná, bohužel ale jen na pár okamžiků.


„Srdce nevydrželo,“ zveřejnil v úterý smutnou zprávu tým ruského boxera, po němž tu zůstala jeho žena Elizabeth a syn Daniel, všichni společně žili v Kalifornii.

Dadašeův náhlý odchod má být předzvěstí mnohých změn nejen v boxu, ale ve světě bojových sportů obecně. Sám zápasník hodlal i přes výrazné omámení v boji pokračovat, což ho nakonec stálo život. Jeho trenér přitom už předem avizoval, že je utkání připraven ukončit, Maxim však chtěl bojovat…



Další články