Sleduj nás

TOP 8 faktů, které jste doposud nevěděli o Cowboyovi Cerronem

TOP 8 faktů, které jste doposud nevěděli o Cowboyovi Cerronem

Kdyby se Donald „Cowboy“ Cerrone po tomto víkendu rozhodl pověsit rukavice na hřebík, zapsal by se do historie jako jeden z nejnadanějších a nejoddanějších bojovníků vůbec. Za svými zády má řadu úspěchů, ačkoliv ten jeden hlavní se mu stále ukořistit nepodařilo - titul šampiona. Ani s přibývajícím věkem ovšem tento zkušený matador chuť ztrácet nehodlá a své ambice drží stále vysoko. Zápas s Conorem McGregorem to může jenom potvrdit.

Donald Cerrone je jedním z té menší skupinky zápasníků, kteří v UFC (a MMA obecně) prakticky nemají nepřátele. Jen málokdo by mohl nenávidět takové vlastnosti, jako jsou uznání, respekt a pokora, s nimiž pravidelně vstupuje do utkání. A pokud vás tyto povahové rysy zaujaly, pak vás jistě bude zajímat i několik dalších faktů z jeho života.


1. V roce 2015 Cowboy bojoval proti tehdy ještě neporaženému Mylesovi Jurymu, který strávil konec třetího kola čistě na zemi. Naštvaný Cerrone, že s ním soupeř nehodlá stát v postoji, se tedy Mylese rozhodl potrestat kopy do nohou, které později nazval „fu*k you kicks“. Cílem bylo zlomit Juryho nohu nebo jeho odhodlání.

2. Ačkoliv Cowboy porazil Mylese na body, se svým výkonem zcela tak spokojený nebyl, a proto se to rozhodl odčinit. Na nic nečekal a smlouvu na další zápas podepsal hned do 48 hodin. Cerrone měl fight pouhých 15 dní po bodové výhře nad Jurym. Tentokrát se utkal s Bensonem Hendersonem, jehož porazil stejným výsledkem. S předvedeným výkonem byl však mnohem spokojenější.


3. Ve svém posledním rozhovoru s Brettem Okamotem na sebe Donald prásknul, že nemá ve zvyku skrze den tolik jíst. Vše se snaží vynahradit velkou snídaní, kterou pak doplňuje jen tyčinkami Snickers a pivem.

4. S Donaldem Cerronem je spojen rekord týkající se nejdelší vítězné série v rámci lehké váhy UFC. Udatný Cowboy vyhrál 8 po sobě jdoucích zápasů, čímž mu z historického hlediska patří dělená třetí příčka s Grayem Maynardem.

5. Cerrone přiznal, že ačkoliv je Američan a svou zemi miluje, tak jeho geny jsou napůl irské a napůl italské.


6. Donald Cerrone je zakladatelem vlastní stáje, která nese název Cowboy Fight Series. Slavnostní zahájení proběhlo začátkem roku 2019, od té doby se uskutečnily už čtyři turnaje.

7. Donald je zapálený zápasník, který pořádně ani neodpočívá. Mezi svými posledními šestnácti duely měl vždy pauzu přibližně tři měsíce. Pouze na souboj s Conorem McGregorem musel čekat měsíců pět.

8. Donald Cerrone je oblíbený zápasník známého hlasatele Bruceho Buffera.


Další články