Sleduj nás

Tony Bellew: Vítěz zápasu Fury vs. Usyk se rozhodně nebude moct považovat za nejlepší těžkou váhu všech dob

Tony Bellew: Vítěz zápasu Fury vs. Usyk se rozhodně nebude moct považovat za nejlepší těžkou váhu všech dobFoto: Top Rank

Těžká váha boxu se vůbec poprvé dočká souboje o všechny čtyři hlavní mistrovské opasky. Obecně se tak předpokládá, že muž, který je získá, bude považován za toho absolutně nejlepšího ze všech.

Porovnávat dvě generace boxerů je prakticky nemožné, přesto se většina lidí nejspíše shodne na tom, že kvalita nynější špičky minimálně z těžké váhy není tak vysoká, jako byla v minulém století.

Tony Bellew sice aktivně sloužil mezi lety 2007-2018, přesto dokáže uznat kvalitu boxerů předchozí generace. A i jeho osobně štvou ty řeči, když se někdo začne považovat za nejlepšího, jen protože nyní vyhraje všechny čtyři prestižní opasky. I to je příklad naší současné titulové dvojice Furyho s Usykem.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Vyloženě mi to přijde jako neúcta k boxerům, jako jsou Lennox Lewis, Evander Holyfield či Mike Tyson, pokud některý z dnešních kluků řekne, že je nejlepší těžkou vahou celé historie. Ta kvalita byla dříve někde úplně jinde a ti dnešní kluci se ještě loni báli čelit jeden druhému,“ prohlásil Bellew skrze BBC Sport.

Britský veterán tak trefně poukázal i na tu skutečnost, že teprve až s příchodem mocných šejků se lidé dočkali těch největších boxerských zápasů (nejen v těžké váze). Nikdo ovšem neví, jak dlouho tato saúdská vlna potrvá.


„Pokud Fury porazí Usyka, tak bude maximálně nejlepším boxerem těžké váhy této éry, nikoliv celé historie. Neumím si představit, že by mohl být lepší než Lennox Lewis. To v žádném případě,“ řekl Bellew, který svého krajana určitě nikterak nepotěšil.

Jedná se nicméně o dobrou myšlenku, která mohla být řečena a připomenuta lidem. Box má dnes své hrdiny, ti nepochybně nejsou vůbec špatní, ale dříve byly hvězdné zápasy nejlepších proti nejlepším na denním pořádku. U nás dlouhých šest let nebylo možné domluvit duel mezi Anthonym Joshuou a Deontayem Wilderem, když se oba nacházeli na vrcholu svých sil. A nebýt saúdských šejků, nedočkali bychom se ani střetu Furyho s Usykem.


Další články