Sleduj nás

Tomáš Možný se do UFC nepřesouvá. Odmítl dělat otroka nenasytnému manažerovi

Tomáš Možný se do UFC nepřesouvá. Odmítl dělat otroka nenasytnému manažeroviFoto: OKTAGON MMA

Slovenský obr mohl rozšířit enklávu svých krajanů v nejslavnější MMA lize. Bohužel, v nabídce na zápas v UFC se skrýval nepříjemný háček. Hvězda Glory se tak rozhodla setrvat na starém kontinentu a v klidu počkat na další šanci.

Martin Buday i Lájoš Klein dělají slovenskému MMA skvělou reklamu. UFC se tak prostřednictvím chorvatského manažera rozhodla zlanařit dalšího bijce, který má původ pod Tatrami. Tomáš Možný sice nedisponuje úchvatným rekordem ve smíšených bojových uměních, ale má za sebou působivou kariéru v kickboxu. Extrémně nebezpečný postoj ve spojitosti s gigantickými rozměry předurčují popradského válečníka k zářné kariéře na tom nejblyštivějším světovém jevišti. Přesun do UFC se však aktuálně nekoná.

„Ozval se mi jeden manažer z Chorvatka s tím, že pokud s ním podepíšu kontrakt, tak jeho součástí bude i souboj v UFC. A následně podle toho, pokud bych při svém debutu uspěl, by se podepsal další, nebo ne. Znělo to dobře, pouze se ten manažer dožadoval smlouvy na pět let! Kdyby mě v UFC nepřijali, dělal bych mu další čtyři roky otroka. A to jsem vážně nechtěl,“ vysvětlil Tomáš v rozhovoru pro server kaocko, kde nastal zádrhel ve vyjednávání.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Pro Tomáše se momentálně nic nemění, protože mu stále běží smlouva s polskou organizací KSW, která končí až letos v létě. Po jejím vypršení se dost možná pokusí proniknout do UFC přes svoje kontakty ve Francii, kde si na kempu Cirila Ganea již udělal jméno.

„Před dvěma týdny mi napsal trenér Fernando Lopez. Nabídl mi spolupráci a zápas v organizaci Ares MMA. Pokud zvítězím, dostane mě do UFC on. Uvidíme, jak to bude, ale tahle cesta by se mi líbila mnohem víc. S Fernandem bych totiž podepsal smlouvu jen na rok nebo dva, ale určitě ne na pět, jak mi bylo nabízeno teď,“ nastínil další možnosti Možný.Další články