Sleduj nás

Tom Aspinall: Jones měl být zbaven titulu

Tom Aspinall: Jones měl být zbaven tituluFOTO: UFC

Těžká váha organizace UFC dlouho neměla tak zajímavé obsazení na samém vrcholu divize. Legendární Jon Jones má v patách smečku hladových vlčáků, kterým šéfuje šampion Tom Aspinall.

Nejlepší světová liga bohužel ztratila „Kamerunského Predátora“, který si odešel vydělávat ke konkurenční organizaci PFL. Zbytek najetého pelotonu ale rozhodně stojí za to a v průběhu příštích let nás čeká hromada zajímavých duelů. Ten rozhodně nejočekávanější je sjednocující bitva dvou šampionů Aspinalla a Jonese. Mezi oběma bojovníky již začala probíhat lehká psychologická válka, která zaručuje, že nás v kleci rozhodně nečeká žádná nuda.

„Jon Jones měl být na základě svého zranění rozhodně zbaven titulu! Všichni vědí, že já jsem aktuálně nejlepší těžká váha. Nechápu, proč nemám plnohodnotný titul,“ vystřelil první výstřel Aspinall, který narážel na nedávné dění v polotěžké divizi, kde se kvůli zranění titul stěhoval od Jiřího Procházky i Jamahala Hilla.


Jones samozřejmě není zvyklý, že by si někdo dovolil zpochybňovat jeho pozici, a tak přispěchal s pohotovou odpovědí, která měla jeho mladšího soka usadit tam, kam patří.

„Více než patnáct let se konfrontuji s absolutní světovou elitou. Během kempu jsem utrpěl vážné zranění, které si poprvé v mojí kariéře vyžádalo operativní zákrok. Nechápu, jak se v tuhle chvíli může ozývat nějaký nováček s požadavkem, aby mi sebrali titul a znehodnocovat tak moje úspěchy. Nevyhrál nad žádnou z legend a teď se snaží radit Whiteovi, co má dělat? To je směšné. Během mojí kariéry se tady vystřídalo tolik kluků, kteří měli být hvězdami a nestalo se tak. Vždy tady byl a bude jen jeden Jon Jones,“ připomněl „Bones“, kdo je ten největší alfa v UFC rybníčku.


Čekání na návrat toho nejlepšího z nejlepších se může bohužel protáhnout až do druhé poloviny příštího roku. Aspinall se tak přihlásil o boj se Stipe Miocicem, který má za sebou momentálně plnohodnotný kemp a na zápas stále čeká. Uvidíme, zda bude chtít zkušený hasič nastoupit proti rozjetému Angličanovi, který se v kleci příliš nezdržuje a své oponenty kosí během prvních minut.

Zdroj: UFC


Další články