Sleduj nás

Tohle je šance pro restart v nové divizi, zní z týmu Procházky. Rozhodnutí padne brzy

Tohle je šance pro restart v nové divizi, zní z týmu Procházky. Rozhodnutí padne brzyFoto: UFC

Všichni členové z týmu Jiřího Procházky se v následujících dnech sejdou a prodiskutují, jaké změny udělají. Jedna z nich se bude týkat i váhové divize.

Už je to nějaký ten pátek, co Jiří Procházka naznačil, že by pro něho přesun do střední váhy (84 kilogramů) neměl být tak složitý. V současné divizi (do 93 kilo) je jedním z nejlehčích borců, do zápasů téměř nic neshazuje a teď po prohře s Alexem Pereirou hledá nový impulz do svého sportovního života.

Alex Pereira stanovil laťku, kterou je třeba překonat. Na Jirku má výhodu téměř šesti let zkušeností navíc. Ty dokázal přetavit ve dvě po sobě jdoucí výhry, přičemž ta druhá byla skutečně spektakulární a nezapomenutelná.

Obecně se předpokládá, že přes tuto kolej nyní chvíli žádný vlak nepřejede a že se Jirka ke třetí titulové šanci proti stejnému muži asi jen tak nedopracuje. Zejména, pokud inkasoval dvakrát KO/TKO. Čerstvý restart v nové hmotnostní divizi tedy nyní připadá do úvahy. Celý tým českého samuraje o tom bude v nadcházejících dnech diskutovat.

„Podíváme se na záznam, zrekapitulujeme si, co se stalo, a vyvodíme si z toho důsledky pro další tréninky. Rozhodně nekončíme, pokračujeme,“ citoval web bloodyelbow slova Martina Karaivanova, trenéra Jiřího Procházky.


„Pokud mohu mluvit za sebe, vnímám to nyní jako restart a pozitivní krok k tomu, aby se něco stalo. Jirka je stále v optimálním věku, aby ten přesun do střední váhy zvládl. Samozřejmě o tom budeme mluvit. Nebude to jen moje rozhodnutí, ale rozhodnutí týmu. Střední váha by dávala smysl jako takový nový restart,“ vysvětlil Karaivanov.

Svým způsobem po tomto kroku volají i fanoušci, takže kdyby to vyšlo, mohlo by to dát naději a čerstvou vzpruhu nejen Jirkovi, ale také všem jeho příznivcům. Ve střední váze by relativně mohl představovat hlavní nebezpečí pouze Khamzat Chimaev, který všechny postojáře drtí na zemi. Pokud by tedy nastoupil a boj opět neodložil. 

A jak Karaivanov dodává, do polotěžké váhy by se Jirka mohl vrátit někdy v budoucnu… třeba jako Alex Pereira, který tam přešel až ve svých pětatřiceti letech.Další články