Sleduj nás

To snad ne! Václav Sivák se vážně zranil a v sobotu nenastoupí. Operace může ohrozit jeho kariéru

To snad ne! Václav Sivák se vážně zranil a v sobotu nenastoupí. Operace může ohrozit jeho kariéruFOTO: REAL FIGHT ARENA

V sobotu nebude Václav Sivák moci bojovat o profesionální titul WAKO PRO na galavečeru organizace Yangames Fight Night.

Důvodem je opětovné zranění jeho ruky a po čtvrtečním vyšetření byla tato informace potvrzena. Souboj s Eddy Naitem Slimanim byl tedy zrušen, protože vrcholový zápas nemohl proběhnout z důvodu zdravotních problémů.

"Vašek v sobotu do zápasu zkrátka nenastoupí, protože se mu obnovilo zranění pravé ruky," potvrdil promotér Adrian Smrčka pro kaocko.cz.

Galavečer Yangames měl v sobotu nabídnout tři kickboxerské souboje o světové tituly organizace WAKO. Duely mezi Tomášem Hronem a Benem Salemem a mezi Vladimírem Idranyim a Bilalem Bakhouchem se uskuteční.

Bohužel, třetímu zápasníkovi musel lékař zabránit nastoupit kvůli zdravotním důvodům. V minulém týdnu také organizace oznámila, že se zde představí i Leo Brichta, takže určitou prestiž turnaj má i přes neúčast Siváka.


"Ve čtvrtek podstoupil Vašek vyšetření, které odhalilo, že má dvě kosti posunuté. Z tohoto důvodu mu doktoři zakázali účast v zápase, protože není možné riskovat. Nyní se bude v nejbližších dnech rozhodovat, zda bude muset absolvovat operativní zákrok," uvedl zklamaný Smrčka.

Během poslední fáze přípravy se vyskytl problém, kdy Sivák začal redukovat svou váhu před zápasem. "Tady by mohl být problém. Musíme v budoucnu rukám trochu odpočinout, snížit zátěž v poslední fázi před zápasem," naznačuje promotér, který nyní čelí nejistotě ohledně Sivákovy budoucnosti.

Existují tedy dvě možnosti: optimistická a pesimistická.


"Pokud nebude potřebovat dlouhodobou léčbu a do čtyř až pěti měsíců se Vašek vrátí do ringu, nevěřím, že by to ohrozilo jeho kariéru. Pokud by však musel podstoupit operaci s následnou delší rekonvalescencí, mohlo by to ovlivnit jeho psychiku tím, že by přišel o jistotu. Nicméně věřím, že k tomu nedojde," dodal Smrčka.


Další články