Sleduj nás

Titulový zápas mezi Vémolou a Lohorém ohrožuje nová mutace koronaviru

Titulový zápas mezi Vémolou a Lohorém ohrožuje nová mutace koronaviru

Vypadá to, že z hlavního zápasu turnaje OKTAGON 20, který se má proběhnout 30. 12. v Brně, může ještě sejít. Uskutečnění titulové bitvy by mohl narušit koronavirus, respektive jeho nová mutace, která děsí nejen Velkou Británii.

V pondělí ráno informovalo ministerstvo veřejnost o tom, že od 12 hodin nesmí do České republiky přiletět žádné letadlo z Velké Británie. Lety z této destinace byly zastaveny. Ačkoliv je Lohoré Francouz, dlouhodobě žije právě ve Velké Británii. Přílety z Británie kvůli výskytu nové mutace viru ruší stále více evropských i mimoevropských zemí. Nově jsou mezi nimi kromě ČR také Polsko a Kanada. Chystají se k tomu Chorvatsko či Izrael.

„S ohledem na riziko spojené s novou mutací viru, která byla prokázána ve Velké Británii, zavádíme od dnešního dne povinnou karanténu pro všechny osoby, které tam v posledních 14 dnech pobývaly alespoň 24 hodin a nyní se vrací do ČR. Pátý až sedmý den po návratu bude proveden PCR test a bude-li negativní, bude karanténa ukončena. Jinak bude trvat 10 dní. Toto opatření má za cíl zvýšit bezpečnost občanů,” informovalo včera Ministerstvo zdravotnictví na svém Twitteru.

Alex Lohoré se chystá na Karlose Vémolu

Vémolův soupeř by se tak musel dostat do ČR nejpozději dnes do 12:00, což je nepravděpodobné. Případně by mohl přeletět do jiné země, která ještě lety z Velké Británie nezakázala, a z té se následně dostat do ČR, kde by ale stejně musel absolvovat karanténu a pak i test na koronavirus. I když není zatím vše ztraceno, situace se mnohem více zkomplikovala.


Myslíte, že nová mutace koronaviru zamíchá s kartami a Vémola tak přijde o soupeře?


Další články