Sleduj nás

Terezu Bledou čeká ve druhém zápase v UFC opět soupeřka z Brazílie. Na UFC Fight Night vyzve Gabriellu Fernandes

Terezu Bledou čeká ve druhém zápase v UFC opět soupeřka z Brazílie. Na UFC Fight Night vyzve Gabriellu FernandesFOTO: UFC

Je to tady. Očekávaná šance na reparát za nepříliš povedenou premiéru přijde 17. června na UFC Fight Night v Las Vegas. Tereza se vrací do zápasového kolotoče po zhruba půlroční pauze a osud v podobě vedení UFC ji znovu přisoudil soupeřku z Mekky bojových sportů, tedy Brazílie. 


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Bledá vstupovala do nejlepší MMA ligy světa s perfektní bilancí šesti výher a žádné porážky. Pro teprve dvacetiletou bojovnici byl přechod z OKTAGONu do UFC obrovskou změnou, což se potvrdilo hned v prvním zápase. Tereza měla výborné první kolo, kde byla blízko k ukončení. Bohužel nechala v pokusu o páku příliš mnoho sil a Natália Silva převzala ve druhé pětiminutovce otěže. 

Bledá v postoji očividně nestíhala a její nepřipravené pokusy o strhy soupeřka snadno negovala. Při jednom takovém si navíc ve třetím kole naběhla do kopu z otočky a první kariérní prohra byla na světě.


Gabriella Fernandes má za sebou také jeden zápas v UFC. S Kanaďankou Jasmine Jasudavicius prohrála jednohlasným bodovým rozhodnutím. Devětadvacetiletá bojovnice má bilanci osm výher a dvě porážky. Před vstupem do UFC působila v americké organizaci LFA, kde dokázala vybojovat titul. Tím si otevřela dveře k vysněnému angažmá, protože LFA působí částečně jako farma UFC a pro šampiony je cesta o patro výš většinou otevřená. 

Rodačka z Rio Grande je nepříjemná díky otočenému guardu a o její komplexnosti svědčí dvě výhry knockoutem a tři submisí. Nikdy také neprohrála před limitem. Pro obě bojovnice se po nepodařeném vstupu do nového angažmá bude jednat o extrémně důležitý duel. Tereza se nyní připravuje na kempu ve Švédsku, kde trénuje s Pannie Kianzadovou, což je aktuální sedmička bantamové váhy UFC.


V předchozím zápase byla na české bojovnici patrná nervozita, což je při takovém kvalitativním skoku pochopitelné. Věříme, že nyní Tereza prodá veškeré své kvality a dokáže fanouškům i vedení organizace, proč je považována za jeden z největších talentů ženského MMA. 


Další články