Sleduj nás

Glover Teixeira ukazuje na rozdíly mezi Hillem a Procházkou. V čem je Američan lepší?

Glover Teixeira ukazuje na rozdíly mezi Hillem a Procházkou. V čem je Američan lepší?FOTO: UFC

S Jiřím Procházkou předvedl napínavý a vyrovnaný fight, Jamahal Hill ho ale kompletně přejel. Kde byl podle Glovera Teixeiry zásadní problém?

Teixeira sice vstupoval do bitvy s Hill jako drobný papírový outsider, ale co nakonec bylo k vidění v kleci, to předčilo všechna očekávání. Americký bijec si se svým brazilským protějškem pohrál jako kočka s myší a nakonec nad ním ovládl všech pět kol. Ani ukončení nebylo daleko.

Glover byl touto prohrou natolik zklamaný, že okamžitě po boji přehodnotil všechny své původní plány, a ještě téhož večera vhodil do oktagonu rukavice.


Čím ovšem to, že se bývalý šampion s brazilskými kořeny nechal tak přelstít? Důvod je údajně prostý. „Bylo to věkem. Zatímco ostatním borcům jsem ještě tak nějak stíhal, v případě Jamahala jsem se najednou vůbec nedokázal chytit,“ odpověděl Teixeira serveru Combate.

Tím se nabízí porovnání duelu s Jiřím Procházkou. „Jirka je neortodoxním typem bojovníka, ale jeho údery nebyly, aspoň si to nepamatuju, tak bleskové, jako byly ty Jamahalovy. V tom vidím zásadní rozdíl. Jamahal možná není tak muskulaturní, ale zato je zatraceně rychlý. Na té jeho rychlosti jsem já vyhořel,“ vyzradil Teixeira.


„Druhým faktorem, který možná také hrál roli, je to, že jsem byl přetrénovaný. Původně jsem se připravoval na bitvu s Procházkou, z toho sešlo, a pak jsem dostal Hilla. Takže jsem šel z přípravy do přípravy, chyběla mi energie. On byl oproti mně svěží a v kleci to také potvrdil,“ dodal.

Je škoda, že se Teixeira již nepustil k predikci zápasu mezi Hillem a Procházkou, k němuž nyní vše směruje. Možná to ale napraví později.

Zároveň není vyloučeno, že se sám Glover do nitra oktagonu ještě nevrátí. Co se z lednové blamáže vzpamatoval, tak řekl, že v sobě tu chuť zápasit stále nachází, pouze k tomu potřebuje ten správný motivační faktor, a tím jsou peníze. Pokud tedy UFC bude chtít, má mu učinit lákavou nabídku a on se ještě vrátí.Další články