Sleduj nás

Takhle se to kasíruje! Čečenský bojovník prodával kryptoměnu, která neměla žádnou cenu, řeší se podvod

Takhle se to kasíruje! Čečenský bojovník prodával kryptoměnu, která neměla žádnou cenu, řeší se podvodFOTO: UFC

Místo titulu šampiona má Khamzat Chimaev na krku obvinění z podvodu. Velké plány na ovládnutí minimálně dvou váhových kategorií zatím ničí chatrné zdraví. Pověst talentovaného bojovníka zase negativně ovlivnila kauza s prodejem kryptocoinů s názvem Smash.

Těžké období pro „Vlka“ očividně nekončí. Po tom, co musel Khamzat zrušit svůj očekávaný zápas v Rijádu s Robertem Whittakerem, přichází další rána. Tým okolo čečenského bijce totiž tváří své hvězdy začal propagovat prodej nového memecoinu založeného na Solaně s názvem Smash. Chimaev propagoval memecoin Smash na svých sociálních sítích. Masivní nákup a garance známého bojovníka zvýšila hodnotu tokenu až na 0,01 SOL, což odpovídá 1,35 dolarů.

To, co následovalo, zná každý, kdo sledoval nějakou kauzu s kryptoměnou. Bleskový výprodej srazil cenu Smash o šílených 91 %. Za vším má stát právě parta, kterou je Khamzat obklopený. Podvedení fanoušci totiž neměli problém vypátrat přesnou adresu peněženek, které se na všem podílely. Vše „vylepšil“ sám čečenský „Vlk“, který okamžitě smazal všechna propagační videa, ve kterých účinkoval.

Pro Khamzatovu pověst je celá kauza velký problém. Laciný podvod s kryptoměnou se samozřejmě odrazí na zájmu sponzorů a ostatních partnerů, kteří doteď s Chimaevem spojovali své jméno. Situaci se snažil zachránit Khamazatův manažer Shammas, který vzal celou vinu na sebe.

„Chci okomentovat nedávné zprávy o memecoinu Smash. Oslovila mě skupina, která tvrdila, že jsou fanoušky mého klienta Khamzata Chimaeva. Chtěli natočit krátké video propagující jejich projekt. Tak jsem s tím souhlasil, nic víc, nic míň. Možná jsem byl uveden v omyl. Khamzat nebyl zapojen a věděl stejně málo jako vy. Omlouvám se Khamzatovi a všem ostatním, kterých se to týká. Děkuji za pochopení, budu vás informovat o dalším vývoji kauzy," uvedl Shammas na síti X.Další články