Sleduj nás

Někdo tady lže! KSW tvrdí, že Askhama zapůjčilo Oktagonu na jeden zápas. Ondřej Novotný tuto informaci dementoval

Někdo tady lže! KSW tvrdí, že Askhama zapůjčilo Oktagonu na jeden zápas. Ondřej Novotný tuto informaci dementovalFOTO: OKTAGON MMA

Na evropské mapě MMA v současné době nenajdete větší konkurenty, než je tuzemský Oktagon a polský hegemon KSW. Logicky tak bude ke střetům čas od času docházet v boji o zajímavé bojovníky nebo lokality turnajů.

Žluto-černé značce nikdo nemůže upřít titul nejprogresivněji se rozvíjející organizace na světě. Firma, kterou prakticky z ničeho dokázal Novotný s Nerudou za zhruba šest let vybudovat, je nyní známá po celém světě. KSW oproti tomu těží ze své dlouholeté tradice a obří fanouškovské základny.

V poslední době jsme také svědky stále častějších přesunů, které mezi oběma organizacemi probíhají. Ten poslední očividně vyvolal drobné pnutí, protože KSW a Oktagon se na scénáři změny dresu veterána Askhama neshodnou.

„Jde pouze o jednozápasový kontrakt. Scott je stále pod smlouvou v KSW, nicméně vedení rádo pomůže Oktagonu s turnajem, protože díky tomu bude Scott aktivní. Mohl by to být zajímavý zápas mezi KSW bojovníkem a bývalým KSW bojovníkem,“ uvedla polská strana na dotaz mmashorties, jak se věci mají.

Pětatřicetiletý Brit se má stát jednou z hlavních hvězd turnaje v Manchesteru, který proběhne již 4. listopadu. Zkušený borec absolvoval šest zápasů v UFC a stejnou porci v KSW, kde dokázal porazit Michala Materlu nebo Mameda Khalidova.


Právě po trilogii s legendou polské organizace Khalidovem se Scott podle slov vedení Oktagonu rozhodl bojovat pod žlutočernou zástavou, aniž by se na to musel v KSW kohokoliv ptát.

„Nevím, proč je tohle zapotřebí, ale nic z toho, co KSW říká, není pravda! Vůbec jsme se o tom nebavili, příběh tohohle zápasu je úplně jiný. Nechci zacházet úplně do podrobností, ale já jsem se ani jednou s KSW o tomto souboji nebavil. Řešil jsem to jen s manažerem Askhama. Žádné povolování tam neproběhlo, není k tomu vůbec důvod. Máme teď normální vztahy, tak nevidím důvod k tomu, dělat prohlášení, která se nezakládají na pravdě,“ vysvětlil Ondřej Novotný, jak se věci mají ve svém pořadu MMA Letem světem.


Další články