Sleduj nás

Tady se bude lámat chleba! Na Vémolu čeká nejtěžší zápas od dob UFC

Tady se bude lámat chleba! Na Vémolu čeká nejtěžší zápas od dob UFC

Mikhail Ragozin vs. Karlos Vémola. Bitva, na níž se těší všichni fanoušci z tuzemské scény. Jedná se o zkoušku ohněm, v níž uspějí jen ti nejlepší. Připraví pro nás Terminátor další věhlasnou vémolici, nebo se ruský sok nenechá jen tak zlomit a dokáže něco, co se už deset zápasů v řadě nikomu jinému nepovedlo?

Karlos Vémola je v rámci českého (i slovenského) MMA už známý pojem, jenž trhá rekordy v sledovanosti. Nebýt jeho přítomnosti, domácí scéna by nebudila takový zájem, jako budí právě nyní, přesto se on sám z ní snaží opět uprchnout. Řeč je samozřejmě o UFC, kam se ovšem nedostane jen tak každý. Má-li k tomu někdo dobře nakročeno, je to právě Terminátor (a Michal Martínek, který byl vybrán ke zkušebnímu zápasu), před nímž stojí dvě neuvěřitelně těžké zkoušky. Tu druhou, která přijde časově o něco později (Attila Végh) všichni rovněž dobře známe, avšak jak je to v případě Mikhaila Ragozina?


Jak má většina českých fanoušků ve zvyku někoho předem odsuzovat, musíme si uvědomit, že se konečně dostáváme do varu. Před Vémolou totiž leží nejtěžší zápas od jeho dob, kdy působil v UFC.


Kdo je Mikhail Ragozin?

Podle tapology je tento východní borec ruskou dvojkou ve střední i polotěžké váze. S myslí ostrou jako břitva zasáhl do šestnácti utkání, ze kterých vyšel třináctkrát vítězně, třikrát prohrál. Většina jeho zápasů se nesla pod vlajkou RCC a M1. Co se přípravy týče, nedá se říct, že by něco bral na lehkou váhu. Na kempy jezdí s top kvalitou, jako je Ivan Shtyrkov (15-0-1), Alexey Kunchenko (20-0-0) nebo Petr Yan (12-1-0).

Fight Vémola vs. Ragozin je vypsán na -87kg, což by svým způsobem mohla být trochu výhoda pro Karlose. Na druhou stranu nemůžeme zpochybnit vynikající výdrž ruské mašiny, která pokud nebude zakončena v prvním nebo druhém kole, tak má šanci urvat slibný výsledek. Nemluvě o tom, že sám Mikhail není vůbec špatným wrestlerem, ba naopak se může pochlubit jak dobrou kontrolou boje na zemi, tak i na pletivu.


Motivace v tomto zápase bude hrát velkou roli a nutno dodat, že oba borci nebudou chtít nic podcenit. Ragozina si v Rusku hodně piplají a duel s Vémolou může být rozhodujícím při jeho vstupu do UFC. Tedy ten hnací motor tu je z obou stran velmi silný, ačkoliv ruský bojovník bude navíc moct těžit ještě z podpory domácího prostředí. A sami moc dobře víme, že podpora fanoušků kolikrát dokáže divy.

Kdo bude korunován vítězem a přiblíží se tak svému snu o UFC, to se dozvíme už 8. května na Russian Cagefighting Championship.


Další články