Sleduj nás

Tadeáš Růžička o vnitřní proměně, motivaci i souboji se Sivákem: Mohli bychom se utkat v Clashi, už se to řeší

Tadeáš Růžička o vnitřní proměně, motivaci i souboji se Sivákem: Mohli bychom se utkat v Clashi, už se to řešíFoto: RFA

Umět se poučit z vlastních chyb, je základní předpoklad k růstu. Tadeáš Růžička si dobře uvědomuje, že se v loňském roce dost věcí nepovedlo. Nyní ovšem můžeme sledovat novou verzi talentovaného bojovníka, který v Mekce Muay Thai našel správný směr.

Pro někoho jsou tři měsíce o trochu delší prázdniny, během kterých se dá těžko něco změnit. Zkuste ovšem na tuto dobu vystoupit ze své komfortní zóny a naplno se oddejte drilu v zemi, kde jsou bojové sporty náboženstvím. Můžeme vám garantovat, že se o sobě dozvíte věci nevídané a jako bonus si odnesete fyzickou kondici, o které se vám ani nesnilo.

Tadeáš Růžička je na extrémní tréninkovou zátěž zvyklý, takže v Thajsku hledal spíše duchovní vzpruhu a také novou motivaci. Obojího našel přesně tolik, aby se mohl vrhnout do dalších bojů s čistou hlavou a dokázal udělat předěl za velmi komplikovaným loňským rokem.


„Loňský rok byl hodně náročný, má hlava byla špatně nastavená a já ztrácel motivaci jak ke sportu, tak ke všemu okolo. Cítíl jsem, že Thajsko je pro mě asi jediná šance, jak opět najít k tomu sportu lásku. Dalo by se to nazvat spíše spirituální cestou. Život je tam úplně jiný. Ti lidé jsou hodní, přátelští a mají rádi thajský box,“ zhodnotil „Mawar“ důvody své cesty v rozhovoru, který poskytl sport.cz.

Karamboly, které Růžičku provázely v minulém roce, jsou minulostí. Tadeáš si vyslechl trest a ví, že dalších čtyřicet měsíců nesmí šlápnout vedle, jinak mu bude podmínka proměněna v pobyt za mřížemi. Tadeáš se chce vrátit na správnou cestu sportovce, který inspiruje ostatní. Stále také věří, že může v bojových sportech hodně dokázat.


„Podobná spadnutí na zem ukáží váš pravý charakter. Člověk zjistí, jestli se z toho dokáže dostat, anebo ne. Pro spoustu mladých lidí jsem vzorem. A ti uvidí, že pokud se nedaří, pak je potřeba šlápnout do pedálu a něco změnit, potom se to všechno obrátí k lepšímu. Takto jsem to plánoval od začátku. Stále se mi dostává velké podpory. Chci opět všem dokázat, že jsem ve své váze v Česku jednička."

Pro domácí fanoušky je obrovským lákadlem Růžičkův souboj s Vaškem Sivákem. Oba bojovníky má pod smlouvou Real Fight Arena, ale její boss Marhanský není ochotný splnit finanční požadavky obou bojovníků. Podle Tadeáše je tak docela možné, že se souboj odehraje na úplně jiném turnaji.

„Zastavilo se to na financích, nicméně si myslím, že bychom ten zápas mohli vidět jinde, třeba v Clashi. Mluvili jsme o tom a dobrá šance by byla příští rok v O2 areně.“Další články