Sleduj nás

Tadeáš Růžička má naváženo! Zítra jej čeká hlavní zápas na turnaji RCC

Tadeáš Růžička má naváženo! Zítra jej čeká hlavní zápas na turnaji RCCFOTO: RCC

Životní výzva! Tak se dá bez nadsázky nazvat šance, která se otevřela před Tadeášem Růžičkou. Na turnaji RCC v ruském Jekatěrinburgu jej čeká velezkušený Chajal Džanijev.

Díky změnám na kartě se jejich zápas posunul až na samotný vrchol celého večera. Naneštěstí proběhne podle pravidel MMA, která nejsou Mawarovi tak vlastní jako řežby v postoji. Tam je ostatně více doma i jeho soupeř, který je mnohonásobným šampionem své vlasti v kickboxu.

„Proč jsem se rozhodl přijmout zápas v MMA? Dostal jsem šanci bojovat se světovou legendou, Džanijevem. Pocházím z malé vlasti a nemůžu si dovolit takovou výzvu odmítnout,“ prohlásil pokorně Tadeáš v rozhovoru pro RCC.


To nejhorší, tedy více než třicetihodinovou cestu a následnou redukci váhy, má již za sebou. Podmínky jsou pro českou výpravu zatím připravené na vysoké úrovni, což potvrdil i Mawarův trenér Michal Vančura.

"Musím říct, že díky Martinu Wodeckimu se o nás starají skvěle. Město jsme moc neviděli. Jsme buď v hotelu nebo v gymu. Jídlo je tu velmi dobré a já osobně jsem nadšený z té jejich akademie. Jsem u boxingu 30 let, ale tohle jsem nikdy neviděl. Čtyři patra gymu, neuvěřitelné množství lidí a zázemí opravdu na úrovni," pochválil Mikeš proslulou líheň talentů v Jekatěrinburgu.


Česká výprava je bohužel v takto omezeném počtu, protože Spejbl Gym čeká náročný víkend, kdy se jejich borci představí kromě Ruska i na turnaji RFA v Maďarsku a také na domácí Muaythai lize. Nejtěžší robota ale rozhodně čeká na Mawara.

Chajal Džanijev získal titul mistra světa organizace GPRO i mezikontinentální titul WBC. Skvěle se předvedl v Glory a je jediným ruským bojovníkem, který kdy porazil legendárního Buakawa.

Pro Tadeáše se bude jednat o druhý souboj podle MMA pravidel. Ten první nedopadl podle představ střelce reprezentujícího Spejbl Gym. Dawid Kareta prodal své bohaté zkušenosti z juda a Mawara prostě takticky uválel.


Ničeho podobného se v sobotu určitě obávat nemusíme. Chajal je zvyklý na tvrdé války v postoji a jednu takovou bude chtít určitě doručit fanouškům na svém domácím turnaji.

„Předpokládám, že zápas proběhne v postoji. Chajal je agresivní levák s tvrdými údery. Náš styl je docela podobný, také rád tlačím a jdu dopředu. Myslím, že vás tenhle zápas bude bavit,“ navnadil domácí fanoušky Mawar..
 Další články