Sleduj nás

Tadeáš Růžička: Jestli za měsíc nevyhraju, tak umřu

Tadeáš Růžička: Jestli za měsíc nevyhraju, tak umřuFOTO: OKTAGON MMA

Nedělní turnaj organizace Valhalla Fighting přinesl jedno pořádné překvapení. „Mawar“ totiž padl v souboji s Josefem Škopem, a to hned v prvním kole, ve kterém byl třikrát poslán k zemi a počítán.

Střet mezi českým „Tysonem“ a hvězdou Spejbl gymu byl naplánován již na dubnový turnaj, ale Tadeáš musel zápas skrečovat ze zdravotních důvodů. Nyní již nastoupil, ale s výsledkem rozhodně spokojený nebude. Josef Škop na něj vlétl jako uragán a od prvních vteřin rozjel mezi pneumatikami peklo. Agresivní nátlakový styl „Mawarovi“ vůbec nechutnal a po pár desítkách vteřin bylo na světě první počítání.

Ve stejné situaci se Růžička během prvního kola ocitnul ještě dvakrát a zápas tak musel být ukončen. Šokující prohra má několik jasných důvodů. Souboj se odehrál v malých rukavicích, na které je Škop mnohem více zvyklý. „Tyson“ je schopný nastupovat i do zápasů „holých kloubů“, takže má s podobným stylem boje mnohem větší zkušenosti. Kola v organizaci Valhalla jsou navíc pouze minutu a půl dlouhá, takže mnohem víc vyhovují agresivním střelcům, kteří na nic nečekají. „Mawar“ je zvyklý na klasické 3 minuty, takže než se stačil rozkoukat, bylo po zápase.

"Sice jsme čekali tlak, ale nečekali jsme až takový tlak. Musím před Pepou smeknout klobouk. Pepo, této disciplíně by ses měl věnovat mnohem víc a jít do světa, protože máš velkou budoucnost," vysekl poklonu soupeři Tadeášův trenér Michal Vančura. Podobně smířlivý byl na své poměry i Tadeáš. Ten také uznal Škopovy kvality, ale zároveň promluvil o touze porážku oplatit.

„Prohrál jsem, to už všichni víte. Nedostal jsem vůbec šanci boxovat. Mrzí mě to, ale za měsíc si to dáme znovu mezi provazy a radši chcípnu, než abych zažil takovou porážku znova,“ uvedl Růžička na svém Instagramu.


Kromě Tadeáše se na nedělní akci představil například otec Patrika Záděry. Ten si v osmačtyřiceti letech sice připsal porážku v prvním kole, ale rozhodně je třeba ocenit jeho odvahu, s jakou se po dlouhé pauze postavil o generaci mladšímu soupeři.

Jak na vás působí Tadeáš Růžička?

Nemusím ho, působí hloupě

81,1 %

Pokorný bojovník

7 %

Je to ještě mladý kluk

11,9 %

Celkem hlasovalo 544 čtenářů


Další články