Sleduj nás

Strickland pro mě není žádný soupeř, v jakýkoliv jiný den ho hravě sundám, otevřel si pusu Adesanya

Strickland pro mě není žádný soupeř, v jakýkoliv jiný den ho hravě sundám, otevřel si pusu Adesanya FOTO: UFC

Israel Adesanya si stále nemůže připustit, že ho z trůnu střední váhy UFC sesadil naprostý outsider, jehož dovednostem nikdo nevěřil.

Celá historie bojových sportů viděla už několik překvapení a výhra Seana Stricklanda nad Israelem Adesanyou patří nepochybně k jedněm z nich. Někteří se dokonce nebojí říct, že to bylo jedno z největších překvapení vůbec.

Málokdo si umí vysvětlit Adesanyův výkonnostní úpadek. Jindy skvělý šampion, prvotřídní kickboxer se sokolím okem a precizními údery najednou tahal za kratší konec provazu a během pěti kol se ani jednou nedokázal pořádně chytit. Ba co víc, málem byl sám ještě ukončen… Kde nastala chyba?


Dle trochu pozdní reakce nigerijského bojovníka se jednalo o mentální problém. Netížilo ho sice žádné zranění a v přípravě si také na nic stěžovat nemohl, ale v hlavě se prý ocitl blok, přes který se nemohl překlenout.

„Problémem bylo, že jsem se nějak zasekl, nebyl jsem sám sebou. Obvykle jsem schopný si svou přední rukou najít vzdálenost a jakmile ji jednou mám, najdu si i bradu soupeře. Teď jsem si ji ale nenašel, což mohlo být zapříčiněno tím, že mě cosi pořád vyvádělo z míry. Má mysl pořád nebyla v tomto zápase, a to je pro bojovníka velký problém,“ uváděl Adesanya.


„Strickland není soupeř, se kterým bych měl prohrávat. V jakýkoliv jiný den ho hravě porazím, jen tohle vážně nebyla má noc. Nebyl jsem zraněný, příprava byla rovněž skvělá, ovšem ten samotný zápas byl naprostá hrůza. Když se na to zpětně dívám, nevidím na záznamu sebe, nýbrž nějakého kluka, který v tom boji ani nechce být,“ vyjasňoval.

„Ten zápas je jako noční můra. Hovořil jsem o něm s Eugenem Baremanem (Adesanyův trenér) a oba jsme se shodli na tom, že Stricklanda v odvetě porazíme, dokonce to pro nás může být opravdu snadná práce. Věřte mi, tato prohra mi opět dodala oheň, abych to tak nenechal,“ doplnil Adesanya na svém YouTube kanálu.


Další články