Sleduj nás

Stále neporažený! Vašek Sivák si poradil s Michajlovem a veze z Ruska výhru

Stále neporažený! Vašek Sivák si poradil s Michajlovem a veze z Ruska výhru
Odveta za tři roky starou porážku se povedla. Václav Sivák si dokázal poradit s Viktorem Michajlovem, ale jeho soupeř ukázal obrovskou kvalitu a dokázal držet s českým talentem krok až do posledních vteřin.

Těsná výhra na body byla zaslouženou odměnou za větší agresivitu a totální dominanci v klinči. Jak moc složité bylo v Jekatěrinburgu porazit domácího borce, to popsal Vašek pro web Kaocko.

„Soupeř byl na mě skvěle připravený, nebyl to žádný ňouma. Celkem mě překvapil, ale zvládnul jsem to, pohlídla jsem si to. Byl jsem přesnější, konec třetího kola mi trochu utekl, ale jinak si myslím, že to bylo v pohodě.“

I když šlo o hodně, byla většina fanoušků překvapená, že Badsivák nevletěl na svého soupeře jako obvykle a na své poměry předvedl taktický a trochu opatrný výkon. Za vše mohly komplikace v přípravě, která rozhodně neprobíhala podle ideálního scénáře.

„Byl sem opatrný, ale na to, jakou jsem měl přípravu, to bylo v pohodě. Kvůli zranění ruky jsem pořádně nespároval. Nikdo neví, že dva týdny před zápasem jsem taky dostal do hlavy při tréninku, takže jsem nemohl pořádně spárovat, což není ideální před zápasem. Tento rok mám před sebou ještě důležitý věci, takže jsem si to spíše pohlídal.“


Turnaj Fair Fight 16 ukázal, že RCC disponuje obrovskou masou kvalitních zápasníků a pro stále teprve dvaadvacetiletého borce můžou být turnaje v Rusku skvělou školou. Díky práci Martina Wodeckého a Adriana Smrčky se navíc nemusí obávat nasazování do vyloženě špatných zápasů, ale může se velmi rychle probojovat k titulu.

Navíc je zde stále funkční spolupráce s ONE Championship, kde je momentálně v lehkých vahách absolutní světová top třída. Vašek s neposkvrněným rekordem a devatenácti vítězstvími v zádech může velmi brzy dostat šanci i tam.

Další články