Sleduj nás

Špička střední váhy se shoduje: Odchod Karlose Vémoly je pro nás požehnáním

Špička střední váhy se shoduje: Odchod Karlose Vémoly je pro nás požehnánímFOTO: OKTAGON MMA

Ať si o prvním Čechovi v UFC myslíte cokoliv, stále se jedná o marketingově jasně nejzářivější hvězdu OKTAGONu.

O tom, jak silnou pozici má Terminátor v hierarchii žlutočerné organizace, nepochybuje ani jediný z bojovníků, kteří se nachází na vrcholu střední váhy. Zároveň všichni cítí, že v divizi se uvolnilo místo pro někoho z nich, a že cesta na vrchol bude snazší, než kdyby Vémola chtěl dál hubnout do limitu čtyřiaosmdesáti kilogramů.

„Vémola má takové jméno, že by mě proti němu nepostavili. Takže v tom vidím samá pozitiva, ztráta na vrcholu žebříčku, boj o titul nabere na plynulosti. Abych si v něm upevnil pozici, pro to už jsem, myslím, udělal dost,“ okomentoval Robert Bryczek přesun velkého konkurenta o váhu výše.

Polák je momentálně jedničkou střední váhy a pokud si dokáže poradit s Pirátem Krištofičem, dočká se vytouženého boje o pás.

„Podle mě je to největší přínos pro Karlose. To hubnutí bylo masakr a už není nejmladší. Nám odešla silná konkurence, bude víc strikerů a zajímavější zápasy. Karlosův styl je nepříjemný a nevyzápaseným bojovníkům by moc neseděl,“ prohlásil Vlasto Čepo pro iSport.cz, který Terminátorovu sílu poznal na společném kempu v Thajsku.


El Chapo se již brzy střetne s Matějem Peňázem a je jasné, že vítěz tohoto duelu bude mít k titulové šanci také velmi blízko.

„Jeden z velkých kaprů v malém rybníčku je pryč. Šanci dostanou další vyzyvatelé, zrychlí se průběh v celé váze. Záleží i na tom, jak často bude chtít Patrik obhajovat, ale myslím, že si dost zápasníků ulevilo,“ potěšil Karlosův odchod Zdeňka Polívku.

Gameover je momentální šestkou žebříčku, ale také je jedním z mála bojovníků, se kterými aktuální šampion zatím neutkal. Pokud si Zdeněk připíše dvě zajímavé výhry, může se do titulového mixu snadno zařadit.Další články