Sleduj nás

Špička bantamové divize a návrat veteránky Holly Holm! To je dnešní UFC Fight Night: Vera vs. Sandhagen

Špička bantamové divize a návrat veteránky Holly Holm! To je dnešní UFC Fight Night: Vera vs. SandhagenFOTO: UFC

Organizace UFC se na tento víkend přesune do San Antonia, kde se v hale AT&T Center odehraje další z turnajů UFC Fight Night.

V hlavních rolích se tentokrát představí dvě skvělé bantamové váhy, které mají plné právo si v blízké době nárokovat boj o titul. Kartu doplní žijící legenda ženských bojových sportů Holly Holm, která se střetne se čtyřkou žebříčku Yanou Kunitskaya, nyní Santos.

Marlon Vera je v UFC téměř devět let, ale zdá se, že až nyní rozvíjí svůj potenciál naplno. Čtyři výhry v řadě, kdy jeho soupeři vypadli jako po těžké autonehodě mluví za vše. K tomu je třeba připočíst skalp Seana a musí vám být jasné, že Chito je na regulérním titulovém tažení. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Cory Sandhagen se dokázal odrazit od porážek s Petrem Yanem a T.J. Dillashawem cenným vítězstvím nad Yadong Songem. Čínský Kung Fu Kid doplatil na obrovský cut, který mu Cory způsobil a přivolaný lékař boj ukončil. Pro třicetiletého Američana se jednalo o velmi důležitou výhru. Jeho předchozí čtyři vítězství byla nad bojovníky, kteří UFC již opustili, nebo mají v poslední době silně negativní bilanci. Za všechny uvedeme například Frankie Edgara nebo Marlona Moraese.

Oba borci mají sice slušné dovednosti na zemi, ale asi všichni očekáváme ohňostroj nevšedních technik v postoji. Sandhagen dokáže být extrémně kreativní, ale také v souboji s Petrem Yanem potvrdil, že mu soustavný tlak příliš nechutná. To bude podle nás klíč pro vítězství Marlona Very, který si pravděpodobně nepřipíše další highlightové ukončení jako proti Edgarovi nebo Cruzovi, ale dotáhne zápas k bodové výhře. 


Bývalou šampionku Holly Holm budeme mít navždy spojenou s úžasným highkickem, kterým ukončila panování Rondy Rousey. Po hříchu je to jediná silná momentka, která se s touto úžasnou sportovkyní v poslední době pojí. Její soupeřka Yana Santos se zase nejvíce prosadila svazkem s bývalým UFC bojovníkem Thiago Santosem, protože její výkony v kleci vás ze sedačky také rozhodně nezvednou. Nulová očekávání od tohoto duelu zpříjemňuje fakt, že je vypsán jen na tři kola. Pokud bychom si měli zvolit vítěze, půjdou naše peníze na zkušenou Američanku. 


Další články