Sleduj nás

Smutné, říct si s někým o zápas a potom to odmítnout, prohlásil zklamaný Jakub Tichota

Smutné, říct si s někým o zápas a potom to odmítnout, prohlásil zklamaný Jakub Tichota
Chimp zatím letí svojí profesionální kariérou jako Šinkansen a nic na tom nezměnil ani Dawid Kareta. Talentovaný Polák si dokázal poradit s Tadeášem Růžičkou i Petrem Gabalem, ale třetí skalp z pražského Reinders Gymu si již nepřipsal.

Kuba se po vítězném zápase, který byl jedním z vrcholů OKTAGONu 30, nebál vyzvat hned dva členy slovenského SFG, a to konkrétně Pauluse a Buchingera. Ideální scénář byl Roman Paulus v dubnu a šampion Ivan Buchinger na podzim o titul pérové váhy. Jak se zdá, plán úplně nevyjde. Vítěz OKTAGON Výzvy Paulus sice Jakuba na podzim vyzýval, ale nyní si hledá soupeře v zahraničí. To se samozřejmě rozjetému Tichotovi nelíbilo, což dal znát na svém Instagramu.

„Jak to mám s dalším zápasem? Už po zápase (s Karetou) v rozhovoru jsem reagoval a přijal výzvu Pauluse. Zápas směřoval na březen, na jeho domácí půdu v Šamoríně. Doneslo se mi, že se mnou ale jít nechce. Je smutný říkat si o zápas s někým, koho potom odmítnu. Ať už to dopadne jakkoliv, já zápas neodvolal a můj cíl je stále titul."


Slovenská strana nenechala toto prohlášení bez odpovědi, a kromě samotného Pauluse se ozval i jeho trenér Ján Hudák. „U nás nerozhodují zápasníci, s kým se půjde, pane Tichoto. Mám tě vcelku rád, tak tě té prohry chci ještě na chvilku ušetřit.“

Roman se potom pokusil odmítnutí zápasu vysvětlit argumenty. „Taky se k tomu trochu vyjádřím. Po zápase v prosinci jsme se s týmem shodli, že další kroky budou mířit na turnaj Prime 5 v březnu. Soupeř měl být Kareta, jeho tým však dal po zápase vědět, že březnový termín nestihne. Tak jsme začali hledat zahraničního soupeře. Jakub mě po svém zápase vyzval, ale mluvil o dubnu. Prime je však na programu v březnu, takže se hledal zahraniční soupeř. Až poté se vyjádřil, že klidně může zápasit i dříve. Říká, že se bojím. OK, to je jeho názor. Na ten zápas dojde, jen to bude později.“


Situace se nyní má tak, že Tichota ani Paulus nemají soupeře a na turnaji OKTAGON Prime 5 se chtějí oba ukázat. Uvidíme, zda jim organizace dokáže na tento termín sehnat adekvátní oponenta v zahraničí. Nám se bitva o nejlepší mladou pušku v pérové váze dost líbila a československé souboje mají vždy parádní náboj.

Další články