Sleduj nás

Slavný romský trenér: Lidé jako Kotlár by nás neměli reprezentovat. Buďme hrdým národem, který odmítá násilí

Slavný romský trenér: Lidé jako Kotlár by nás neměli reprezentovat. Buďme hrdým národem, který odmítá násilíFOTO: Clash of the Stars

S chováním Diega Kotlára si dovolil velmi nahlas nesouhlasit slavný trenér s romskými kořeny Jan Balog.


Muž, který zasvětil prakticky celý svůj život bojovým sportům, konkrétně tedy boxu, si v rozhovoru pro romea.cz otevřel ústa na téma zápasníků Clash of the Stars, kteří vrhají špatné světlo na celou romskou komunitu.

V této souvislosti, jak asi nicméně všichni dobře tuší, bývá nejčastěji skloňován Jan (Diego) Kotlár, který je díky svým ostrým komentářům a erupcím vzteku hlavní figurkou, která na sebe přitahuje veškerou pozornost. A že tato pozornost vrhá špatné světlo nejen na něj, ale v podstatě i na všechny Romy.

„Lidé, co působí v Clash of the Stars, jsou ochotni se kvůli popularitě i zesměšnit. Dle mého se jedná o psychicky labilní jedince, co mnohdy pochází z kriminogenního prostředí,“ prohlásil Balog úvodem.

„Poslední zápasy, do kterých zasáhli Romové, byly ostudou všem Romům, co se věnují bojovým sportům,“ líčil s tím, že podíl na tomto úpadku nesou sociální sítě, na které se všichni lidé přemístili a využívají je k budování si své internetové slávy. Mnohdy přitom chodí až za hranu.


„Že je nějaký (Diego) Kotlár populárnější než třeba Václav Sivák, to je právě díky té odvrácené straně sociálních sítí. Lidé si zde nebudují popularitu podle toho, co umí, ale podle toho, jak jsou ochotni se zesměšnit. Vašek Sivák je opravdový romský bojovník, který se prezentuje mistrovskými výkony, jež si zaslouží pozornost a úctu,“ uvedl Balog, který si následně položil srdce na dlaň a řekl věc, která se stala symbolem celého rozhovoru.

„Apeluji na všechny rodiče, aby nedovolili, že se jejich děti budou prát bez pravidel a bez odborného dohledu, jenom aby se zviditelnily na internetu. Zároveň nedovolme, aby nás reprezentovali lidé typu Kotlára, jenž kolikrát vyzývá k násilí a trestným činům, aniž by si to sám uvědomoval. Buďme hrdým národem, co odmítá násilí a respektuje pravidla a demokratické hodnoty jednadvacátého století.“

Slova pana Baloga si vysloužila uznání, což jistě uznáte sami, ale přeci jen se proti nim jistá skupina lidí bouří. Takový Diego Kotlár, na něhož byla primárně směrována, se proti nim stihl již silně ohradit. A stejně tak i další Romové, kterým se nelíbí, když si jeden Rom dovolí špinit toho druhého. U Romana Samka za asistence právě Diega Kotlára a Marka Cavaliho, jež shodně Baloga odsoudili, se na toto téma vedl poměrně zajímavý rozhovor, který si můžete poslechnout zpětně sami.Další články