Sleduj nás

Showman Kevin Lee hlásí návrat z důchodu. V kleci se chce utkat s McGregorem nebo s Fergusonem

Showman Kevin Lee hlásí návrat z důchodu. V kleci se chce utkat s McGregorem nebo s FergusonemFOTO: UFC

Tak tenhle plán asi nejspíš nedopadne. Kevin Lee sice vždy patřil mezi atraktivní bojovníky, ale tentokrát se zdá, že trochu přestřelil. Vybrat si ke svému comebacku bývalého dvojnásobného šampiona nebo legendu na ústupu, to je očividně velmi špatná strategie.

„Motown Phenom“ měl do UFC nástup jako hrom. Hvězda středoškolského wrestlingu se bleskově etablovala v MMA a jeho limit se nikdo ani neodvážil odhadovat. Svérázný Američan, který miluje extravagantní obleky, demoloval svoje soupeře tím, co se od něj nejvíc očekávalo. K tomu ovšem Kevin přidal i nepříjemný striking, který naplno sežral v té době neporažený Gregor Gillespie.

Extrémně úspěšné období bohužel vystřídala pro Kevina doba, kdy se mu o vítězství mohlo jen zdát. UFC nahrnulo na nadějného uchazeče absolutní top kvalitu, která odhalila mezery v bojových schopnostech sebevědomého Američana. Čtyři porážky z pěti zápasů ukončily sny o titulu a vrátily Kevina zpět na zem.

Odchod z UFC tak byl jedinou logickou volbou. Restart kariéry v Khabibově organizaci Eagle měl krátké trvání. Lee porazil zraněného veterána Diega Sancheze a začal pošilhávat po comebacku. UFC samozřejmě svého ztraceného syna vždy rádo uvítá, ale Kevin asi bude muset slevit ze svých nesmyslných nároků.

„Je tady pár zápasů, které mě zajímají. Rozhodně Tony Ferguson a taky vítěz souboje Chandler vs. McGregor. Aktuálně se chci dostat do formy a doléčit svoje zranění. Pak můžu začít řešit žebříčky,“ oznámil Lee, který se chce vrátit na svoji bývalou pozici.


Doba ovšem znatelně pokročila a lehká váha doznala výrazný posun. Elitní bijci, kteří v Kevinově době diktovali, se momentálně nachází až na hraně elitní desítky. Lee se tak bude muset vypořádat se zcela novou generací zápasníků. Komplexnost a variabilita bojového projevu je teď absolutní klíč. Otázkou tak zůstává, zda se se Kevin Lee dokázal adaptoval na novou dobu nebo chce jen těžit ze svého jména.

Zdroj: MiddleEasy.com


Další články