Sleduj nás

Šéf UFC radí Furymu: Zůstaň u boxu a buď hvězdou, zkus MMA a budeš zničen

Šéf UFC radí Furymu: Zůstaň u boxu a buď hvězdou, zkus MMA a budeš zničen

Jak moc by se dařilo čistokrevnému boxerovi ve světě MMA? Na tuto otázku se snažil odpovědět sám Dana White, který se domnívá, že Furyho žádost stát se profesionálním zápasníkem v rámci smíšených bojových stylů nedává žádný smysl. Pokud ale na tom bude trvat, dveře do UFC mu ponechá otevřené.

„Doteď tomu nerozumím, proč si něco takového usmyslel. Tyson je neuvěřitelný boxer, který by úplně v klidu mohl být součástí čtyř největších boxerských zápasů celé historie, ale místo toho si přeje zkusit MMA? Proč by to dělal?“ nemohl Dana White pochopit Furyho odhodlání. Jedenatřicetiletý rodák z Manchesteru už dokonce v tomto týdnu začal s pravidelnými MMA tréninky, jež by se měly konat po boku Conora McGregora.


„Kdyby zůstal tam, kde je, bude považován za hvězdu, ale jakmile přijde sem, bude zničen,“ nepochyboval šéf UFC. „Tysone Fury, tohle je tvá éra a ta je v boxerském ringu. Jsi považován za jednoho z nejlepších na světě, tak proč bys vůbec chtěl uvažovat o tom, abys šel sem?“ posílal zprávu směrem na Britské ostrovy.

Pokud by však Gypsy King jinak nedal, Dana White by mu v přestupu nakonec nebránil. „Všechno je možné. Pokud si vážně Tyson přeje začít s MMA, mám zde spoustu chlápků, kteří přímo hoří touhou se s ním utkat,“ dodávala hlava organizace.


Tyson Fury během minulého týdne vyzval k boji samotného krále divize těžké váhy Stipeho Miočiče. Jestli se Stipe nestihne uzdravit, další v pořadí je Francis Ngannou. Zdali by takovýto zápas opravdu dopadl, bezpochyby by se jednalo o velice výdělečný trhák. Na druhou stranu je ovšem také potřeba zmínit, že Dana White může mít pravdu a pro britského obra by tato zkušenost mohla znamenat vstupenku do pekla. 


Další články