Sleduj nás

Sean O’Malley: Dvalishvili mě neohromil, Cejudo není žádný kvalitní soupeř. Vím, jak zastavit oba dva

Sean O’Malley: Dvalishvili mě neohromil, Cejudo není žádný kvalitní soupeř. Vím, jak zastavit oba dvaFOTO: UFC

Deset výher v řadě. To je vizitka rozjeté třiatřicetileté mašiny, která naposledy vymazala i zkušeného zemaře Henryho Cejuda. Doposud ovšem nic, co by šampiona O’Malleyho ohromilo.

Nyní už není o čem pochybovat, příští titulový vyzývatel byl pevně určen. Merab Dvalishvili si na UFC 298 poradil i s bývalým vládcem dvou divizí Henrym Cejudem, čímž jenž potvrdil svoji skvostnou formu a dá se říct i status papírově nejsilnější bantamové váhy současnosti.

Na trůnu nicméně zatím vysedává Sean O’Malley, který se odsud rozhodně nechystá. Jednak je ve své hlavě stále neporažen a jednak údajně také ví, jaký recept by mohl na rozjetou gruzínskou mašinu platit. O svůj nástřel se podělil v pořadu The MMA Hour u Ariela Helwaniho.


„Myslím si, že je Merab přeceňován. Jako zatím mě ničím extra neohromil. Nezpochybňuju jeho výhru nad Cejudem, v tom boji vypadal poměrně dobře, ale musíte si uvědomit, že Henry je dávno za zenitem a to stáří je z něho strašně cítit. Já sám bych Henryho knokautoval čtyřikrát v rámci tří kol. Merab to nezvládl ani jednou, takže si myslím, že tam jisté mezery stále má,“ promluvil O’Malley.

„Merab není silový bojovník, nemá oko střelce, jako mám já. To bude má výhoda, až se jednou utkáme. Těmto lidem se nesmíte přizpůsobovat a mít respekt z jejich hry, která je jinak hrozně nudná, protože zahrnuje hodně země. Myslím si, že jsem schopný proti Merabovi předvést naprosto špičkový výkon, až na to přijde, ale teď je tu ještě Vera, na kterého se soustředím přednostně,“ pravil.


A to je správná připomínka. Již 9. března bude Sean svůj opasek bantamové váhy vůbec poprvé obhajovat, když se postaví do klece proti starému známému Marlonu Verovi. To je doposud jeho jediný přemožitel, a proto i Dana White souhlasil, že bude dobré, když si tato dvojice střihne odvetu. A není lepší odvety, než když je do ní vhozen i titulový opasek. Dvalishvili pak bude jenom čekat na vítěze.  


Další články