Sleduj nás

Šampion těžké váhy WBC Deontay Wilder odhalil svůj tip: Vyhraje Ruiz, nebo Joshua?

Šampion těžké váhy WBC Deontay Wilder odhalil svůj tip: Vyhraje Ruiz, nebo Joshua?

Velká odveta dvou světových zápasníků těžkých vah se pomalu blíží a spolu s tím nastává otázka: Kdo že bude tím nezpochybnitelným mistrem? Aktuální šampion WBC Deontay Wilder by peníze vsadil na svého stájového kolegu.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

„Myslím si, že Ruiz znovu vyhraje, protože na něm můžete vidět, jak silnou má motivaci. Sotva si přičichl k úspěchu a poznal, jaký to je skvělý pocit, takže o to nebude chtít přijít,“ vysvětloval muž s přezdívkou „The Bronze Bomber“, na jehož skóre je 41 výher a jenom jedna remíza.


Když začátkem června Andy Ruiz přemohl Joshuu, jednalo se o šok, který se ale později dal logicky vysvětlit. Nynější mexický držitel pásů WBO, WBA a IBF je považován za jednoho z nejrychlejších boxerů v těžké váze vůbec. S něčím takovým „AJ“ pořádně nepočítal. Navíc mu nesedla ani atmosféra amerického prostředí, do něhož nastoupil vůbec poprvé ve své kariéře.

„Vždy mi pomáhal ten oheň. Jak jsem mohl cítit, jak moji fanoušci zaplavují arenu a podporují mě. To byla má energie,“ přiznával vždy Joshua, když bojoval na domácí půdě. V USA se mu něco takového nedostalo.


Odveta mezi Ruizem a Joshuou je v plánu na 7. prosince. Místo bylo zvoleno neutrální, a sice Saúdská Arábie. Joshua i nadále v očích bookmakerů zůstává mírným favoritem, ovšem nutno podotknout, že mu většina kolegů z těžké váhy nevěří. Takový Tyson Fury říkává, že jste dobří pouze podle toho, jak jste se jevili ve svém posledním zápase. A tam spousta lidí Joshuu nepoznala.

„Ruiz vyhraje, protože bude mít nyní dostatek času na kvalitní přípravu. Bude mít ještě větší motivaci než minule, což pro Joshuu není dobré,“ vracel se ke slovu Wilder, jenž zároveň přiznal, že by chtěl mít s vítězem tohoto duelu později v příštím roce zápas o sjednocení titulů.  


Další články