Sleduj nás

Samozřejmě, že do UFC stále chci, přemýšlí o své budoucnosti Pešta

Samozřejmě, že do UFC stále chci, přemýšlí o své budoucnosti Pešta

Před pár dny sice kývl na nabídku OKTAGONu MMA, ale už i teď přemýšlí nad svou budoucností. Cílem každého ambiciózního zápasníka je se neustále vyvíjet a o stejnou věc jde i Viktoru Peštovi.

„Samozřejmě, že do UFC pořád chci, to je jasný. Rozhodně to není tak, že bych si řekl, že si dám pár zápasů v Čechách a budu pomýšlet na důchod, to rozhodně ne. Nicméně mně se líbí, že je teď MMA v České republice na obrovském vzestupu. Ačkoli se snažím být světovým zápasník, nebo bych jím rád byl, tak pořád musím brát v potaz to, že drtivá většina lidí, kteří se o mě zajímají, jsou Češi nebo Slováci, prostě lokální publikum. Takže je jedině logické zápasit v Česku a trochu se těmto lidem předvést,“ svěřoval se válečník, jenž dříve ještě jako těžká váha v UFC působil.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

V současné chvíli se Pešta připravuje svůj duel, jenž by se měl uskutečnit 9. listopadu v pražské O2 areně, kde na něj podle současných zpráv čeká americký Grizzly Jeremy Kimball. Tento souboj si příbramský rodák vysloužil po skvělém debutu na Štvanici, kde ještě v prvním kole donutil odklepat Mikea Kylea. 

„Měl jsem nabídky třeba z Ruska, které byly i finančně zajímavější. Ale řekl jsem si, že když zápasím někde v Rusku, tak to ve finále u nás nikoho pořádně nezajímá. I když tam nastoupím s hodně dobrým soupeřem, tak ta jména domácím fanouškům nic neřeknou. Proto jsem si řekl, O.K. dám pár zápasů doma, poměřím se třeba s nějakýma českýma nebo slovenskýma klukama a uvidíme, co z toho bude,“ neotálel s odpovědí.


Viktor Pešta byl druhým českým zápasníkem, který se dostal do UFC. Dalším mužským bojovníkem, jenž si svou šanci mohl vybojovat, ale těsně mu ušla, byl Michal Martínek. Kdo další by se tam z té domácí scény mohl dostat?

„Tak určitě Jirka Procházka, ten by se tam určitě mohl objevit, pokud chce, nebo mu to nějak dává smysl. Z nějakých míň propíraných jmen bych zmínil Magdu Šormovou, která teď vyhrála zápas na turnaji organizace Invicta FC, což je vlastně takový předstupeň UFC pro ženské zápasy. Jsou i další dobří, ale mají i prohry, jejich skóre není takové. Do UFC se berou lidi, kteří mají hezky nablýskané skóre, anebo podávají opravdu suverénní výkony. Klukům se teď daří dobře, ale pořád potřebují porazit nějaká velká světová jména,“ doplnil Pešta.

Zdroj: isport.blesk.czDalší články