Sleduj nás

Ryan Garcia přichází o největší výhru své kariéry. Za doping si odpyká roční stopku

Ryan Garcia přichází o největší výhru své kariéry. Za doping si odpyká roční stopkuFoto: Top Rank

Komise se rozhodla udělat definitivní tečku za zápasem Ryan Garcia vs. Devin Haney, do kterého prvně jmenovaný vstoupil pod vlivem zakázaných látek.

Velké téma posledních dní bylo konečně dořešeno. S pozitivními záznamy dopingu není v profesionálním sportu žádného slitování a jinak tomu nebylo ani v případě boxera Ryana Garcii, který 20. dubna tohoto roku předvedl naprosto heroický výkon, když předtím doposud neporaženého Haneyho třikrát poslal do počítání a v samotném výsledku jej jasně předčil na body. Když ale následně přišly výsledky z předzápasových dopingových testů, jeho radost polevila.

V těle mladého boxera byl nalezen ostarin, tedy látka, jež je používána k růstu svalové hmoty. Sám americký sportovec až do poslední chvíle jakékoliv porušení pravidel odmítal, ale posudkovou komisi svým vzpurným chováním ovlivnit nedokázal. Během noci ze čtvrtka na pátek vyšlo najevo, že byla Garciovi oficiálně na jeden rok pozastavena činnost a jeho výhra nad Haneym anulována.

„Devin Haney je opět neporažen!“ znělo v nočním prohlášení novináře Michaela Bensona, jenž informaci o Garciově zákazu činnosti uveřejnil jako jeden z prvních. „Ryanovi Garciovi byla v rámci dohody s New Yorskou Komisí udělena roční stopka. Zápas s Devinem Haneym byl tak proměněn na no contest, jeho bezchybná série tedy pokračuje.“

Končím s boxem a chci zpátky peníze!

Ryan Garcia je nyní v jednom ohni, což dokazuje opravdu brutální porce příspěvků, jež umístil na své síti X. V mnohých z nich mluví o nespravedlnosti posuzování. V ostatních poukazuje na další nepříjemnosti.


„Kašlu na to! S boxem jsem skončil, už mě neuvidíte! Vraťte mi zpátky peníze za nesplnění váhy. Ten fight se jako by nikdy neuskutečnil, tak chci své prachy zpátky. Dejte mi mé prachy, potřebuju je!“ rozjel různé šílenosti, které trvají prakticky doteď.


Další články