Sleduj nás

Rozlučte se! Václav Mikulášek dostal padáka. Oktagon problémového bijce vyrazil na minutu

Rozlučte se! Václav Mikulášek dostal padáka. Oktagon problémového bijce vyrazil na minutuFOTO: OKTAGON MMA

Pohár trpělivosti definitivně přetekl. „Baba Jaga“ si tak dlouho zahrával a hromadil kontroverzní momenty, až vedení žluto-černé značky usoudilo, že jim bude lépe bez Mikuláška.

Posledním hřebíkem do rakve se pro Václava stal incident, který se odehrál na turnaji Oktagon 47. Hádka s trenérem a rozhodčím Jakubem Müllerem měla přerůst ve fyzické napadení.

Známý kouč doprovázel svého svěřence Jakuba Dohnala, který neuspěl v souboji s Ivanem Buchingerem. Po cestě do šatny si je odchytl Václav, který si chtěl s Müllerem vyříkat jeho výrok o tom, že je Mikulášek ostudou MMA scény. Podle svědků nezůstalo pouze u verbální komunikace, ale došlo i na pěsti. Trenér sice vše hodil za hlavu a z napadení nedělal vědu, ale organizace tak shovívavá nebyla a přišel tvrdý trest.


„Neumím si představit, že po podobném incidentu by nějaký zápasník mohl pomýšlet na další spolupráci nejen s Oktagonem, ale ani s jakoukoliv legitimní organizací na naší scéně,“ vyjádřil se k naprosto zbytečnému incidentu trenér Jan Stach pro Oktagon MMA, který byl také členem týmu Kuby Dohnala.

Sobotní noc je bohužel jen špičkou ledovce a třešničkou na dortu Václavových špatných rozhodnutí. „Baba Jaga“ si se svojí pověstí zahrával již déle a první, kdo se rozhodl pro zmrazení vzájemných vztahů, byla pražská tělocvična RPG.


Tu Václav reprezentoval v době své největší slávy, tedy zhruba před třemi lety, kdy bojoval o titul Oktagonu ve střední váze. Právě od prohry s Karlosem Vémolou začal strmý pád, který skončil až potupným propuštěním. Majitel Oktagonu Ondřej Novotný přitom držel nad Mikuláškem velmi dlouho ochranou ruku a vždy vyzdvihoval jeho osobitost a schopnost zaujmout fanoušky.

„Byla to jízda! Nikdy bych nevěřil, jak moc energie mi to dalo. Nikdy nebudu litovat ničeho. Prostě jsem si rozdal špatné karty a teď dám asi x lidem, co tak moc chtěli. Děkuji všem, co se mnou stáli, drželi a měli mě rádi. Jsem, jaký jsem. Vždy přiznám moje chyby. Mrzí mě, kolik problémů jsem udělal,“ stojí v prohlášení na rozloučenou.

Uvidíme, jak dlouho Mikulášek bez MMA a pozornosti vydrží, a zda se náhodou neobjeví v některé z nově vzniklých organizací.Další články