Sleduj nás

Rozhozená imunita i problémy se štítnou žlázou. Tak se na Karlosovi podepsalo poslední hubnutí

Rozhozená imunita i problémy se štítnou žlázou. Tak se na Karlosovi podepsalo poslední hubnutíFOTO: OKTAGON MMA

Profík, který vždy splní váhu a do zápasu nastoupí i přes zdravotní obtíže. Karlos Vémola byl roky brán jako vzor pro ostatní bojovníky, ale drastické diety i velké odvodňování si vybralo svou daň.

Vše se naplno projevilo již v prosinci, kdy z banálního zranění vznikla život ohrožující infekce. Nyní Terminátor sčítá škody, které na jeho těle zanechalo poslední hubnutí do střední váhy.

Již na pátečním vážení před turnajem OKTAGON 43 bylo vidět, že sekání váhy neproběhlo podle plánu. Karlos se sotva vlekl, a i když limit splnil na první pokus, bylo jasné, že si musel vytrpět svoje. To ostatně sám potvrdil v rozhovoru s Ondřejem Němcem.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Přípravou mě provázely velké zdravotní problémy. Byl jsem neustále v péči lékařů. To, co jsem zažil při tomto shazování, kdy jsem za jeden večer shazoval 12 kilogramů a v podstatě jsem celý proces začínal na 109 kilo, takže jsem celkem shazoval 25 kio, už svému zdraví a rodině nemohu dělat. Chtěl jsem urvat ten titul, ale zjistil jsem, že věkově a ani zdravotně už na to nemám,“ rozloučil se Terminátor se střední váhou v pořadu Fight Cast One.

První Čech v UFC má za sebou přes čtyřicet profesionálních zápasů a je jasné, že v sedmatřiceti letech se začínají ozývat všechny dříve zanedbané bolístky. Nízký příjem sacharidů, na kterém je většina diet založená, negativně ovlivňuje metabolismus cukrů a tuků. Dlouhodobě se vše projeví ztrátou imunity a v extrémních případech i problémy se štítnou žlázou, která je odpovědná za hormonální rovnováhu a mnoho dalších důležitých pochodů v těle.


„Během shazování jsem nemohl jíst žádné ovoce ani zeleninu, protože v tom jsou cukry, takže jsem měl potíže s imunitou a štítnou žlázou, což nyní budu muset řešit. Nehojím se, takže mám ty rány po operacích zahnisané. Když něco půl roku hnisá a jste v infekci a léčíte to antibiotiky, tak to tomu nepřidá. Nechtěl jsem se o tom bavit, protože nechci, aby to vyznělo jako výmluva. Já jsem byl na sto procent připravený,“ potvrdil Terminátor svoje závažné zdravotní obtíže v podcastu Fight Cast One.

Ve světle těchto informací se jeho rozhodnutí ukončit na konci roku kariéru zdá jako velmi rozumný nápad.


Další články