Sleduj nás

Roy Jones a Klitschko se spolu chytli kvůli Rusku: Jestli máš problém, vyřešíme ho okamžitě v ringu!

Roy Jones a Klitschko se spolu chytli kvůli Rusku: Jestli máš problém, vyřešíme ho okamžitě v ringu!FOTO: TOP RANK

Wladimir Klitschko už nemůže vystát Jonesův postoj týkající se války na Ukrajině. Bývalého amerického šampiona nutí, aby si konečně vybral stranu. A běda, jak si vybere tu špatnou.

V roce 2015 získal americký boxer Roy Jones Jr. ruské občanství, které mu dokonce udělil sám prezident Vladimir Putin. Pro bývalého šampiona čtyř hmotnostních divizí to byla čest, na kterou dodnes nezapomněl. Když byl tedy Jones tázán, co si myslí o válce na Ukrajině, řekl jen prostě: ‚Mám rád obě strany, na obou mi záleží. Nikoho nechci vidět umírat.‘ Nejednalo se ale o odpověď, kterou by jistí lidé chtěli slyšet.

Roy Jones vs. Wladimir Klitschko

„Tohle je válka, musíš si vybrat. Chceš stát raději na straně agresora a útočníka, který napadá nevinné, anebo na straně lidí, kteří s vypětím všech sil brání svoji vlast a své právo k životu?!“ tázal se rozhořčený Dr. Steelhammer Wladimir Klitschko.


Jones si takovou reakci ale vzal příliš osobně. „Nesnaž se mě dostat do pozice, jako bych z toho měl snad nějakou radost. Nejsem žádný politik, abych se k tomu mohl veřejně vyjadřovat. Netuším, kdo má pravdu a kdo ne,“ odpověděl směrem do Ukrajiny.

„Stále se živím boxem. Pokud se mnou máš nějaké potíže, můžeme je spolu vyřešit v ringu. Jsem připravený nastoupit třeba ihned!“ nabídl se Jones kdysi nejdéle vládnoucímu šampionovi těžké váhy.


Zdroj: Top Rank Boxing


Další články