Sleduj nás

Ronda Rousey: Pouze blázen nepřizná, že jsem nejlepší MMA bojovnice celé historie

Ronda Rousey: Pouze blázen nepřizná, že jsem nejlepší MMA bojovnice celé historieFoto: UFC

Její přítomnost na poli UFC změnila svět MMA. Patří k jedněm z divácky nejsledovanějších bojovnic planety, ale na konci kariéry zažila dvě kruté porážky, po kterých ji lidé nemohli považovat za nejlepší. Ona je však jiného názoru.

O Rondě Rousey se s ohledem k její neaktivitě už tolik nepíše, přesto se lidem čas od času připomene. Podobně, jako to udělala nyní v podcastu Valerie Lipovetské, kde znenadání vychválila své schopnosti, které jen tak mimochodem už přes sedm let nepoužila. Po KO od Amandy Nunes ukončila kariéru v pouhých třiceti letech.

„Vím, že jsem ta nejlepší bojovnice naprosto ze všech. Pouze blázen si to nedokáže přiznat,“ začala Ronda, o které se říká, že byla Conorem McGregorem dámského MMA. Přilákala na něj nejvyšší možnou pozornost.


„Nebýt těch dvou proher, nikdo by o tom dneska nepochyboval. Po zápasech s Holly Holm a Amandou Nunes jsem se záhy proměnila z nejlepší ze všech na nejšťastnější ze všech. Lidé začali o mé kariéře říkat, že to byla celé jen náhoda, aniž by věděli, co všechno těmto prohrám předcházelo.

Do souboje s Holly jsem doslova vstoupila s otřesem mozku, který jsem si způsobila pádem ze schodů. Kvůli tomu jsem málem nesplnila váhu, v důsledku čehož máte v mozku méně tekutiny, který by jej mohl chránit. Celý fight jsem pak nebyla sama sebou. Nebyla jsem schopna se plně orientovat v prostoru, odměřovat si vzdálenost a správně reagovat na situaci.


Už jen po této prohře mi několik lidí řeklo, jak jsem průměrná, ale já vím, vždy jsem věděla, že jsem ta nejlepší bojovnice absolutně ze všech. Pouze jsem došla do bodu, kdy mé tělo a můj mozek inkasovaly tolik neurologického poškození, že jsem se tomu sportu už nemohla více věnovat.

I navzdory tomu jsem cítila, že fanouškům, co ve mně vždy věřili, dlužím ještě jeden fight – s Amandou. V tomto boji jsem ale pochopila, že to byla chyba do něj nastupovat, protože stačil jeden dotek od mé soupeřky a celé mé tělo se zbláznilo. Nemluvě o tom, že už ani ty reakce, ta rychlost, nic z toho podstatného z mé strany tam už nebylo. Proto jsem skočila,“ vyzpovídala se Rousey.


Další články