Sleduj nás

Romerův manažer vysvětluje, proč bude jeho svěřenec po dvou prohrách bojovat o titul

Romerův manažer vysvětluje, proč bude jeho svěřenec po dvou prohrách bojovat o titul

Boží bojovník Yoel Romero (13-4-0) v UFC prohrál své dva poslední zápasy, ale přesto si zasloužil boj o titul. Spousta skalních fanoušků tento krok ze strany organizace nepochopila, a proto vystoupil manažer kubánského bojovníka, aby nám podal vysvětlení.

„Když se Israel (Adesanya) dožadoval tohoto zápasu, byl ve své prosbě naprosto upřímný. O Yoelovi řekl, že to je postrach divize a nikdo s ním nechce zápasit. A pokud s ním nechce mít zápas nikdo jiný, pak se hodlá zachovat jako pravý šampion a duel (ač titulový) mu nabídnout,“ reagoval Abraham Kawa, zástupce dvaačtyřicetiletého válečníka.

Yoel Romero tedy nastoupí 7. března 2020 k bitvě, ve které bude mít další šanci k tomu, aby si konečně odloupl kousek ze zlatého štěstí. Do titulového boje vstupuje po nepříznivé sérii tří proher ze čtyř posledních zápasů. O jeho KO síle však nikdo nepochybuje. Podobně těžké je zpochybnit i jeho historický přínos pro střední váhu světového MMA.


„Víte, UFC je o zábavě. Je to byznys a jeho účelem je stavět proti sobě fightery, o které je zájem. Nic proti (Paulovi) Costovi, je to bezchybně skvělý bojovník, ale poranil si biceps. A jak už tomu bývá zvykem, cizí neštěstí může být štěstím někoho jiného,“ vysvětloval Romerův manažer, proč zrovna jeho svěřenec poskočil v žebříčku, aby mohl bojovat o pás. Ačkoliv třeba vzájemný duel s Costou prohrál na body.


„Myslím si, že Adesanya někde hluboko ve svém srdci věří, že Romero Costu porazil. Podobně tomu bylo v bitvě s Whittakerem. Myslím si, že jsme ho alespoň jednou porazili. Přemohli jsme ho možná i dvakrát… záleží, jak se na to díváte. Kdyby se k tomu osud postavil trochu jinak, mohli jsme teď bránit náš pás. Israel je frajer, že to vidí podobně,“ uzavíral Abraham Kawa.


Další články