Sleduj nás

Rockhold: Pereiru i Adesanyu bych snadno zdolal, bohužel jsem k tomu nedostal příležitost

Rockhold: Pereiru i Adesanyu bych snadno zdolal, bohužel jsem k tomu nedostal příležitostFOTO: UFC

Ještě než odešel z UFC, přál si Luke Rockhold zabojovat o titul střední váhy. Zejména proti Pereirovi s Adesanyou by to byla snadná práce. 

Od léta roku 2019 až do léta roku 2022 vysedával Luke Rockhold mimo hru, než se vrátil do nitra oktagonu na svou poslední titulovou misi. Tu prohrál bohužel už v samotném začátku, co nestačil na brazilského fightera Paula Costu. 

Následně se objevila zpráva, že UFC po vzájemné dohodě rozvazuje s Lukem smlouvu a dovoluje mu na stará kolena jít tam, kam si jenom umane. Někdejší šampion si vybral Bare Knuckle FC, kde se konají boxerské zápasy bez rukavic. Toto nové angažmá si pochvaluje, ale zároveň jej mrzí, že v UFC po svém návratu nezvládl více. 


„Co mě mrzí, že jsem nedostal příležitost bojovat proti Israelu Adesanyovi nebo Alexovi Pereirovi. To byli dva bojovníci, kteří ve mně probouzeli motivaci a na které jsem si stoprocentně věřil,“ svěřil se Rockhold pro portál MMA Junkie. 

„Kdybych byl zdravý a možná o něco mladší, dokázal bych se měřit s kýmkoliv. S celou tou enklávou bojovníků v divizi střední váhy UFC. Na koho jsem si však věřil nejvíce, to byl šampion. Styly dělají zápasy a já bych prostě tehdy Adesanyu zavedl do velmi hlubokých vod. A stejně tak bych to udělal nyní i Pereirovi,“ líčil. 


„Tohle mě nejvíc mrzí, že jsem neměl šanci to dokázat, protože zrovna oni dva jsou soupeři, na které znám recept. Chápu nicméně, že tu máme nějaké žebříčky a já se za tu dobu propadl, takže jsem se k té šanci zabojovat o titul musel znovu dopracovat. A to už nebylo tak snadné…,“ smutnil Rockhold, který hned na úvod prohrál s Paulem Costou. 

Nyní anabáze v BKFC a duel s Mikem Perrym 

Hned na úvod svého nového dobrodružství se bývalý šampion střední váhy UFC střetne s Mike Perrym. Oba borci obstarají hlavní náplň turnaje BKFC 41, jež je na pořadu 29. dubna. 

„Moc se na Mikea těším, protože se jedná o novou kapitolu mého života, kterou chci nakopnout co nejúspěšněji, jak jen to půjde. Hodlám se prezentovat s tím nejlepším KO, které mi pochválí i sám Perry, až se z něho probudí,“ zasmál se Luke. 


„Doručím lidem tu nejlepší show, jakou kdy viděli. Cítím se jako mladý kluk, který jde poprvé do boje, takové nadšení jsem už dlouho necítil. Dlouhou dobu jsem býval zraněný, pořád mě něco trápilo a na MMA už jsem neměl, ale teď vidím novou příležitost a hodlám v ní všechny své zkušenosti prodat,“ podotýkal. 


Další články