Sleduj nás

Rockhold: Pereiru i Adesanyu bych snadno udolal, bohužel jsem k tomu nedostal příležitost

Rockhold: Pereiru i Adesanyu bych snadno udolal, bohužel jsem k tomu nedostal příležitostFoto: UFC

Ještě než odešel z UFC, přál si Luke Rockhold zabojovat o titul střední váhy. Zejména proti Pereirovi s Adesanyou by to prý byla snadná práce. 

Od léta roku 2019 až do léta roku 2022 vysedával Luke Rockhold mimo hru, než se vrátil do nitra oktagonu na svou poslední titulovou misi. Tu prohrál bohužel už v samotném začátku, co nestačil na brazilského fightera Paula Costu. 

Následně se objevila zpráva, že UFC po vzájemné dohodě rozvazuje s Lukem smlouvu a dovoluje mu na stará kolena jít tam, kam si jenom umane. Někdejší šampion si vybral Bare Knuckle FC, kde se konají boxerské zápasy bez rukavic. Toto nové angažmá si pochvaluje, ale zároveň jej mrzí, že v UFC po svém návratu nezvládl více. 

„Co mě mrzí, je, že jsem nedostal příležitost bojovat proti Israelu Adesanyovi nebo Alexovi Pereirovi. To byli dva bojovníci, kteří ve mně probouzeli motivaci a na které jsem si stoprocentně věřil,“ svěřil se Rockhold pro portál MMA Junkie. 

„Kdybych byl zdravý a možná o něco mladší, dokázal bych se měřit s kýmkoliv. S celou tou enklávou bojovníků v divizi střední váhy UFC. Na koho jsem si však věřil nejvíce, to byl (někdejší) šampion Adesanya. Styly dělají zápasy a já bych prostě tehdy Izzyho zavedl do velmi hlubokých vod. A stejně tak bych to udělal i Pereirovi,“ líčil. 


„Tohle mě nejvíc mrzí, že jsem neměl šanci to dokázat, protože zrovna oni dva jsou soupeři, na které znám recept. Chápu nicméně, že tu máme nějaké žebříčky a já se v nich celkem propadl, takže jsem nemohl namítat,“ smutnil Rockhold, který hned na úvod prohrál s Paulem Costou. 

Nyní se Luke pere pod záštitou Bare Knuckle FC a o nějakém konci kariéry zatím nemluví. Loni v říjnu oslavil devětatřicáté narozeniny a do toho se nechal slyšet, že bude-li mu zdraví přát, mohl by ty dva roky mezi profesionály ještě působit. Ačkoliv v MMA to už asi nebude. 


Další články