Sleduj nás

Miroslav Brož: Oktagon prostě miluju! Už se nemohu dočkat sobotní O2 areny

Miroslav Brož: Oktagon prostě miluju! Už se nemohu dočkat sobotní O2 arenyFOTO: OKTAGON MMA

Dostat se na hlavní kartu turnaje OKTAGON 43, to je pro většinu československých bojovníků nesplnitelný sen.


Stálice organizace Robo Pukač a navrátilec z RFA Míra Brož dostanou možnost předvést se před vyprodanou O2 arenou v úvodním duelu druhé části extrémně sledované akce.

Souboj dvou stylů

Inkvizitor je klasický rváč, který bude chtít udělat ze zápasu válku. Naproti tomu bude technický “Diamantový Čávo“, snažící se strategicky o využití chyb svého soupeře.

Čerstvě jednatřicetiletý slovenský bojovník ukončil na OKTAGONu 35 sérii špatných výsledků a s krajanem Melišem si poradil jednomyslným bodovým rozhodnutím. Extrémně důležitý výsledek ukázal Pukačovi, že je po změně gymu na dobré cestě. Nyní jej bude čekat podobně agresivní soupeř, který je nejradši, když se zápas zvrhne do pořádné bitky.

„Chápu, že pro fanoušky je jeho styl zajímavý, ale vůbec se mi nelíbí. Nevidím tam žádnou techniku, která by mě oslnila. On má určitě jiné přednosti, umí to urvat srdcem. Já budu mít navrch po technické stránce a bojovým IQ. Rozhodně nás čeká pěkná divočina a moc rád bych ho ukončil,“ prozradil Pukač, kterému se před limitem povedlo vyhrát naposledy na OKTAGONu 22, kde kimurou upáčil Jana Malacha již v prvním kole.


Inkvizitor se ve žlutočerné organizaci představí po více než dvouleté pauze. Tu zvládl proložit remízou v KSW, dvěma triumfy v RFA a jedním vítězstvím na turnaji FABRIQ MMA. Začátkem letošního roku poté přišla zpráva o velkém comebacku, který rozhodně čekal málokdo. Míra byl v RFA blízko boje o titul, ale podle svých slov jej k návratu přiměla větší kvalita soupeřů i turnajů, které OKTAGON produkuje.

„Kdybych šel po titulu, zůstanu v RFA. Pokud jde pouze finance, tak zvolím KSW. OKTAGON mi zkrátka chyběl. Rozhodl jsem se srdcem, tady jsem doma. Oktagon a jejich tunaje miluju,“ popsal Brož své pohnutky v předzápasovém Oktagon videu na Youtube.


Již v sobotu večer se dozvíme, zda byla jeho volba správná. Souboj Pukač vs. Brož by i přes obrovskou kvalitu ostatních zápasů mohl být jednou z ozdob celého večera.


Další články