Sleduj nás

Robin Black má jasno! Pokud je v lehké divizi někdo, kdo dokáže Eagla sestřelit, pak je to právě El Cucuy

Robin Black má jasno! Pokud je v lehké divizi někdo, kdo dokáže Eagla sestřelit, pak je to právě El Cucuy

I když se nejedná o nic oficiálního, ale jenom o názor pouhého MMA analytika, pak nám Robin Black potvrdil to, co by většina fanoušků ráda slyšela. Podle něj je Tony Ferguson nejenom tím mužem, který si zaslouží zápas o titul, ale navíc se domnívá, že jako jediný dokáže Khabiba porazit. 

Divize lehké váhy pod značkou UFC má momentálně několik horkých kandidátů, co se snaží vystoupat po žebříčku vzhůru, ovšem jedinou nejvýše postavenou osobou je právě michiganský zápasník Tony „El Cucuy“ Ferguson. Čtyřiatřicetiletý Chlápek, co od porážky s Michaelem Johnsonem v roce 2012 vyhrál všechny své souboje, přičemž jeho poslední obětí se stal bývalý krátkodobý šampion Anthony Pettis, jen marně čeká na svou šanci.

A právě tento borec, který má na svém kontě dvacet čtyři výher s třemi porážkami, z hloubi svého srdce vyhlíží duel s ruským orlem, což potvrzuje nejenom Dana White, ale i řada expertů. Robin Black pak přidává ještě něco navíc. „Domnívám se, že Tony by byl pro Khabiba největší výzvou, jaká ho tu může čekat. Jedná se o typologicky naprosto odlišného zápasníka, u kterého nikdy netušíte, s čím na vás přijde,“ zastává se ho. 

Pak ovšem pokračuje. „Věřím tomu, že by Nurmagomedov byl favoritem, což je bez debat, neboť ho ještě nikdy nikdo neporazil, maximálně proti němu někdo vyhrál minutu nebo dvě v jednom kole, ale tady jde hlavně o to, že Ferguson na své soupeře umí hrát rovněž psychologicky. Občas vás donutí si myslet, že můžete útočit, jindy vás nechá ho povalit a bojuje s vámi na zemi, na vše je připravený,“ vysvětluje pro RT Sport. 


Úplně tak jistý si také není, nicméně se jako všichni ostatní nemůže dočkat, až ten fight bude oficiální. „Tady je problém v tom, že Khabib ještě nečelil takhle univerzálnímu protivníkovi. Někomu, kdo s ním dokáže držet krok jak na zemi, tak i ve stoje. Nevím sice, jestli by Tony dokázal vyhrát, ale jsem si jistý, že jako jediný v této kategorii na to má. Co se mě samotného týče, je to nejzajímavější hádanka, u níž se nemůžu dočkat, až bude rozluštěna. Snad nám UFC vyhoví a brzy tento duel připraví,“ uzavřel.


Další články