Sleduj nás

Robert Whittaker bude hájit svůj pás ve střední váze proti Kelvinu Gastelumovi

Robert Whittaker bude hájit svůj pás ve střední váze proti Kelvinu Gastelumovi

Chvíli se sice čekalo na potvrzení, ale nyní už to víme přesně, neboť nám to dosvědčila sama hlava velké organizace. Robert Whittaker vstoupí do své druhé obhajoby titulu v divizi střední váhy a tu čest bude moct mít provést dokonce před domácím publikem v Austrálii.

Když byl Chrisovi Weidmanovi přislíben v případě úspěchu nad Ronaldem Souzou na UFC 230 souboj o titul, ještě se netušilo, zdali by šel ihned na Whittakera, nebo by si musel počkat, až na něj přijde řada. Jak se ukázalo, pravdu měla ta druhá verze příběhu, jelikož ještě před Weidmanem (který tuto šanci prohrou naprosto ztratil) stojí v žebříčku Kelvin Gaslelum.

Robert Whittaker vstoupí do své druhé obhajoby titulu


„Ano, je to pravda, pánové, čeká nás bitva o titul ve střední váze,“ přiznal před novináři z ESPN Dana White, jenž nám ještě nechtěl prozradit přesné datum konání. „Oznámíme to, až nastane čas, doposud to ještě není potřeba. Každopádně se to bude konat v Austrálii,“ uvedl, čímž naklonil karty osudu k současnému šampionovi, který z druhého konce světa pochází.

Co se týče Chrise Weidmana, o jehož poslední nepříliš přesvědčivé formě se teď dost často hovoří, ani on by na této události neměl chybět. O jeho možném protivníkovi White zatím nemluvil, ale naznačil, že se mu naskytne příležitost, aby si svou cestičku zpátky nahoru na vrchol opět vyšlapal. On sám totiž pomalu o ničem jiném ani nemluví.Další články