Sleduj nás

Rizin - Procházka Jiří - Newton Emanuel

Rizin - Procházka Jiří - Newton Emanuel

Připíše si sedmou výhru v řadě? Nejlepší český MMA bojovník, který zápasí ve vyhlášené japonské organizaci Rizin, zná jméno svého dalšího soupeře. Nebude to však Mirko „Cro Cop“ Filipovič, jehož jméno se v souvislosti s Procházkou v poslední době skloňovalo, ale Emanuel Newton. Právě tenhle Američan před čtyřmi lety připravil Slováka Attilu Végha o titul v Bellatoru, a tak ho bude moci Procházka pomstít.

Procházka Jiří vs. Newton Emanuel

Přál si zkušeného Mirka Filipoviče, nakonec se však utká s jiným soupeřem. Pro Jiřího „Denisu“ Procházku to nebude taková zkouška, v jakou doufal, přesto to dopředu vyhrané určitě nemá. Emanuel Newton má na svém kontě šestadvacet výher a třináct porážek, v poslední době se ale čtyřiatřicetiletému bojovníkovi moc nedaří. Naposledy vyhrál v roce 2016, z posledních sedmi zápasů zvítězil jen v jediném. Poslední střetnutí měl navíc v říjnu loňského roku a v boji vydržel pouhých 43 vteřin, než ho kolenem Nikita Krylov knockoutoval.


Newton Emanuel prověří Procházku

Newton má však na svém kontě jeden zajímavý československý zářez. V roce 2014 se střetl s tehdy čerstvým šampionem prestižní zámořské organizace Bellator Attilou Véghem, kterého na body porazil. Oba borci se spolu střetli tenkrát podruhé, první jejich vzájemný souboj v roce 2012 ovládl Slovák.Další články