Sleduj nás

RFA poprvé v Čechách již tuto sobotu! Brichta, Garba nebo chorvatský UFC veterán

RFA poprvé v Čechách již tuto sobotu! Brichta, Garba nebo chorvatský UFC veterán
První dva turnaje byly stále takové zahřívací. I v nich organizace Real Fight Arena ukázala, že to s konkurencí OKTAGONu myslí vážně a nyní proběhne první ostrá zkouška, kdy oba kohouti pořádají turnaj ve stejný čas.

RFA si pro svoji českou premiéru zvolila Ostravu, kde se MMA obvykle daří a na turnajích bývá výborná atmosféra. Ta by ostatně měla doprovázet i tento, protože karta je chytře složena z lokálních hvězd a hvězdiček.

https://twitter.com/i/status/1546953493151375361

V hlavním zápase celého večera se představí Vojtěch Garba, který má kořeny právě v ostravských končinách. Teprve šestadvacetiletý mladík je dvojnásobným zlatým medailistou z mistrovství Evropy v MMA, které loni proběhlo v Kyjevě.

Profesionální voják moc dobře tuší, že případná výhra nad zkušeným soupeřem může jeho kariéru velmi rychle vystřelit na mnohem vyšší level.


„Moje největší výzvy v životě. Až porazím Gorana, který porazil Végha a ten zase Vémolu, tak budu nejlepší třiadevadesátka v Čechách a na Slovensku. A Jirko Procházko, pro tebe si také přijdu! Přestaň se schovávat v UFC,“ žertoval Vojta v promo videu RFA.

Goran Reljič je sice v osmatřiceti na sklonku kariéry, ale i tak bude pořádně těžkým oříškem k rozlousknutí. Chorvatský veterán má za sebou zápasy v UFC, KSW a momentálně válčí v ruské ACA.

V roce 2015 porazil po těsném zápase Attilu Végha a získal titul šampiona KSW. Během své kariéry se střetl například s Blachowiczem, Narkunem nebo Němkovem.


Pořádný náboj bude mít i hlavní předzápas, kde se také ukáže domácí borec. Víťa Rajnoch je hrdý slezský patriot, což dokazuje i jeho vytetovaná orlice na hrudníku. Bohužel, nyní má platnou smlouvu v ACA, a tak se zápas musí odehrát podle pravidel Real Fight, což je prakticky Muaythai v malých rukavicích.

To by mohlo vyhovovat jeho soupeři, kterým není nikdo jiný než Leo Brichta. Střelec z PriMMAtu hodlá potvrdit svoji výbornou formu z posledních zápasů, ve kterých ukončil každého, kdo se mu postavil.

Posilněn vítězstvím bude ale i Rajnoch, který dovezl výhru před limitem z horké ruské půdy, kde na turnaji ACA 140 ukončil kolenem Iliu Khodkeviche.

https://twitter.com/i/status/1537815229748367360


„Brichta má sice bomby a je hodně dynamicky, ale Víťa je tvrdší. Když z toho bude přestřelka, tak se projeví, že má více zkušeností. Podle mě to skončí na body,“ věří svému svěřenci Jakub Müller, trenér a známý rozhodčí.

Další lahůdkou bude pod stejnými pravidly souboj Jakuba Benka s Pavlem Šachem. Slovenský thaiboxer vozí pravidelně výhry i ze zahraničí a momentálně drží titul organizace Lion Fight.

Pavel Šach zase v poslední době dominuje na domácí scéně a připsal si například skalp zkušeného Dana Vítovce. Benko bude pro svěřence Zdeňka Švamberka zatím asi neostřejším testem v jeho dosavadní kariéře a zápas slibuje pořádnou štípanou.

Na akci se představí i další známá jména, jako jsou Joilton Lutterbach, Róbert Rácz, Igor Daniš nebo David Dvořáček. Turnaj odstartuje v sobotu v 18:30 a sledovat jej můžete po zakoupení PPV.

Další články