Sleduj nás

RFA 11: Dvě titulové bitvy i pořádná strkanice na veřejném vážení

RFA 11: Dvě titulové bitvy i pořádná strkanice na veřejném váženíFoto: RFA

Již dnes večer se dozvíme jména dalších dvou šampionů organizace Real Fight Arena. Oba titulové boje sice prošly během tohoto týdne personální obměnou, ale finální obsazení slibuje pořádné bitvy. Hodně velkou dávku pozornosti fanoušků si na veřejném vážení získala dvojice Valoušek a Csibi, kteří se do sebe pustili a nechybělo mnoho k pořádné rvačce.

Hlavní zápas večera, který bratislavská akce nabídne, bude souboj Jakuba Benka s Joiltonem Lutterbachem. Ve hře bude pás Real Fight ve váze do jedenaosmdesáti kilogramů a bude extrémně zajímavé sledovat, jak si zkušený Brazilec poradí s výškovou převahou slovenského šampiona v Muaythai.

„Tohle jsou moje pravidla! On nebude mít tu svoji zem a takedowny, zatímco já budu v podstatě v těch svých nejlepších disciplínách,“ věří si Benko, který si v posledním zápase poradil s Pavlem Šachem. Lutterbach dokázal svoji obrovskou vyspělost, když totálně eliminoval nebezpečného Sebastiana Fapša. I když vzal zápas jen čtyři dny před jeho konáním, je Joilton favoritem sázkových kanceláří.

Ještě o den méně dostal na přípravu Robert Maciejowski, který nahradil Nenada Avramoviče. Polák je zkušený a organizací KSW ostřílený borec, který je nebezpečný především v postoji. Dominik Humburger by měl těžit ze své všestrannosti a ve druhé polovině zápasu i z lepšího kardia. Pokud neudělá výraznější chybu, měl by premiérový titul v MMA zůstat v Čechách.

Hodně zlé krve mezi sebou mají Maďar Csibi a Matěj Valoušek. Českému borci se nelíbilo, jakým stylem se Csibi navážel do jeho rodiny, a na veřejném vážení mu to dal pořádně pocítit. Jen díky zásahu pořadatelů se bitva neodehrála již v jednodenním předstihu.


„Je to pro mě šašek, žádný sportovec. Už jen proto, že si bere do úst moji matku. Není to sportovec, je to šašek,“ zdůvodnil svůj útok Matěj Valoušek. Souboj proběhne podle pravidel Real Fight, i když jsou oba bojovníci zvyklí na MMA. Důvod je podle Valouška strach Csibiho z další porážky. „Důvod je jednoduchý, pan Csibisi si to vybral i s váhou, protože nechce mít další prohru v MMA!“

Zdroj: Real Fight Arena


Další články