Sleduj nás

Repríza UFC 229 se konat nebude! Khabib hodlá čelit Fergusonovi a pak seknout s UFC

Repríza UFC 229 se konat nebude! Khabib hodlá čelit Fergusonovi a pak seknout s UFC

Nové zprávy, které do světa vyslal Khabibův strýc Alex Nurmagomedov, zvěstí to, čeho se všichni příznivci ruského orla předem báli. Současný mistr v lehké váze nám jednou prozradil, že jeho cílem je zakončit kariéru na samotném vrcholu, a to navíc kompletně neporažen, k čemuž mu zbývá už jenom jeden soupeř. Jeho jméno je Tony Ferguson a podle mnoha expertů zůstává úplně tím posledním, kdo by mohl houževnatého šampiona sesadit z trůnu.

Chvíli poté, co Khabib porazil Conora ve čtvrtém kole jejich vzájemného duelu, zavolal irský zápasník šéfovi celé organizace a žádal ho o odvetu. Jak se později ukázalo, tak tato slova nevzalo UFC nadarmo a ihned se rozhodlo jednat. 

„Od samotného začátku bylo Khabibovi nabízeno 15 milionů amerických dolarů, pokud ten souboj přijme,“ říká Alex Nurmagomedov prostřednictvím Sport Express. Odpověď ale UFC nepotěšila: „Nechte Conora zápasit s ostatními a mně dejte Fergusona.“


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Repríza UFC 229 se konat nebude

Jak se zdá, tak tento scénář byl napsán ještě před historickou událostí, která se konala v noci na 7. října v lasvegaské T-Mobile Areně. „Bylo to v plánu od samotného začátku. Nejdřív McGregor, pak Ferguson a poté konec v UFC,“ překvapuje strýc The Eagla.


O zcela definitivní konec kariéry by se ovšem jednat nemuselo. „Nyní máme na stole spoustu nabídek. Ve hře je Bellator, Fight Night, Akhmat a další. Nemyslím si ale, že Khabib teď po takovém výkonu přijme něco pod 5 milionů,“ uvádí. 

Prozatím nemá cenu nikam spěchat. Na současného šampiona čeká dobrovolný a zároveň i vynucený odpočinek, neboť teprve až po vyjádření vyšetřovací komise budeme vědět, jaký dlouhý bude Khabibův trest za skok do publika.


Další články