Sleduj nás

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z OktagonuFoto: KSW

Dvě těžké váhy evropského MMA v sobě. Oktagon a KSW se momentálně přetahují o nadvládu nad starým kontinentem. Přestupy mezi organizacemi tak budou mít stále třaskavější nádech a očividně půjde i o ty největší hvězdy.

Wojslaw Rysiewski pracuje na pozici sportovního ředitele KSW přes deset let a absolvoval více než šedesát turnajů. Obrovské zkušenosti se naplno projevily na libereckém turnaji, který proběhl na jedničku po všech stránkách. Akce měla spád a zápasy obrovskou kvalitu. KSW se navíc opravdu pochlapilo i v takových drobnostech, jako je catering, který byl na špičkové úrovni.

„Byl to jeden z nejlepších turnajů KSW, na nichž jsem se podílel. Čeští fanoušci se pro boj dokážou nadchnout, obzvlášť když jsou v kleci jejich domácí hrdinové. Myslím, že MMA opravdu rozumí. Samotné zápasy byly skvělé. Viděli jsme brutální KO, škrcení i atraktivní bitvy. Doposud náš nejlepší turnaj v Čechách, to bezpochyby,“ zhodnotil Rysiewski akci v rozhovoru pro deník iSport.


Slova, která musí tuzemským fanouškům znít jako rajská hudba, Wojslaw umocnil v další odpovědi.

„Čeští fanoušci jsou plní nadšení, což je velký rozdíl oproti těm v Polsku, kteří jsou trochu rozmazlení. MMA je u nás napřed, letos slavíme jednadvacet let KSW. Pro polské fanoušky už turnaje nejsou něčím tak významným. V Čechách jsou bojové sporty na vzestupu a lidé chodí do arén za novými zážitky a emocemi. Stejně tomu bylo v Polsku před deseti lety,“ nabídl zajímavé přirovnání Rysiewski.


KSW tímto turnajem rozhodně nekončí a v Česku má velké plány. V létě nás čeká premiérový galavečer v Praze, a tak je jasné, že by se polské organizaci hodily další domácí hvězdy. V hledáčku je například Patrik Kincl, který se v KSW skvěle zapsal a dostal se až k titulové šanci.

„Až nás jeho manažer informuje, že je volný, učiníme mu nabídku. Osobně budu opravdu rád, pokud se k nám vrátí,“ prozradil Rysiewski, kdo je pro KSW z domácích bojovníků prioritou.


Další články