Sleduj nás

RCC - Kozma David - Shurkevich Alexey

RCC - Kozma David - Shurkevich Alexey

Ruská společnost RCC udržuje dlouhodobě dobré vztahy s českými organizacemi Night of Warriors a Heroes Gate. Nyní se rozjíždí spolupráce i s Oktagon MMA a díky tomu se dočkáme zajímavé konfrontace dvou špičkových českých borců s ruskou konkurencí. David Kozma již delší dobu předesílal, že by rád porovnal síly s evropskou špičkou a už 4. května bude mít první možnost.

Alexey Shurkevich je 26letý ruský bojovník s pozitivní bilancí 7 výher a 2 porážky. V loňském roce byl hodně aktivní. Zvládl absolvovat 4 zápasy a kromě posledního vystoupení, kdy nestačil na Isu Kilaeva, vše vyhrál.

Kozma David vs. Shurkevich Alexey v ruské organizaci RCC

Růžový Panter Kozma byl v tomto ohledu ještě o krok dále. Nastoupil do klece hned pětkrát a dominoval ve všech případech. Jediný, kdo mu loni dokázal odolávat plný počet kol, byl Maďar Mate Kertesz. Letos Kozmu čekala první obhajoba pásu pro šampiona veltrové váhy Oktagonu. Soupeřem mu byl Pirát Krištofič, který sice předvedl sympatický výkon, ale i tak vyhrál Kozma jasně na body.

Růžový Panter Kozma byl o krok dále


Český bojovník půjde do tohoto zápasu jako favorit. Shurkevich není slabý soupeř, ale David je ve všech aspektech lepším borcem, který má na svůj věk obrovské zkušenosti. Kozma je navíc ohromně nepříjemný svým nátlakovým stylem a jakmile dostane Shurkeviche pod sebe, už ho zpátky na nohy nepustí. Očekáváme úspěšnou premiéru, která otevře českému šampionovi dveře do dalších zápasů s většími jmény.


Další články