Sleduj nás

Rakic se opět opřel do Procházky: V každém zápase ho někdo posadil na zadek, sice se dokáže vracet, ale je to velká mezera!

Rakic se opět opřel do Procházky: V každém zápase ho někdo posadil na zadek, sice se dokáže vracet, ale je to velká mezera!Foto: UFC

Očekávaná bitva, která ozdobí turnaj UFC 300, dostává stále víc osobní náboj. Aleksandar Rakič si dobírá Jiřího Procházku za kde co a český samuraj se těší, až svému soupeři vše vysvětlí v kleci.

Poslední vystoupení Rakušana se srbskými kořeny se datuje do roku 2022. V souboji s Janem Blachowiczem si Rakič poranil koleno a na MMA musel na čas zapomenout. V době nejtěžší rehabilitace se dokonce zřekl i svého oblíbeného koníčku, tedy slovních výpadů proti svým konkurentům v divizi. Nyní je již Aleksandar v plné síle a podle toho vypadá i jeho rétorika.

„Když se kouknete na Jiřího zápasy, tak skoro v každém ho někdo posadí na zadek. Neřekl bych, že má slabou bradu, ale prostě asi vnímá údery jinak než já. Byl jsem překvapený, jak reagoval na rány od Pereiry, do té doby si přitom vedl dobře. Je to jeho velká mezera, že pokaždé prohrává. Umí se sice do zápasů vracet, ale já budu soustředěný a nedovolím mu to,“ prohlásil Rakič pro server pasionmma.


O bojovém stylu české jedničky by se daly popsat stohy papíru. Jiří je neortodoxní a volí překvapivá řešení. I když se občas nechá strhnout vývojem zápasu, jeho počínání je intuitivní a dovedlo jej až k titulu šampiona. Ten aktuálně vlastní jeho poslední soupeř Alex Pereira, který se na UFC 300 střetne s Jamahalem Hillem. Jak by střet dvou nebezpečných střelců mohl dopadnout, odhadl Procházka v podcastu To nemá kam.

„Jamahal Hill má více zbraní, protože je v MMA déle než Pereira. Ale zase si myslím, že v tom postoji to bude obráceně. Hill umí překvapovat svými výpady, tím svým stylem. Pereira si zas dokáže zvyknout na konstantní práci a využít chyby. Myslím si, že ze začátku to bude spíš pro Hilla, ale jestli to pak půjde dál, tak čím dál víc pro Pereiru,“ nabídl zajímavou predikci Jiří.


Pro polotěžkou váhu zásadní turnaj je již za dveřmi. Alex Pereira si navíc vymohl, že pokud se mu nestane nic vážného, nastoupí na turnaji UFC 301. Pokud i Procházka hladce zvítězí, můžeme se dočkat titulové odvety již začátkem léta v Riu.


Další články