Sleduj nás

Rakič: Neříkám, že je Procházkova čelist křehká, ale rozhodně moc inkasuje. Myslím si, že ho sestřelím

Rakič: Neříkám, že je Procházkova čelist křehká, ale rozhodně moc inkasuje. Myslím si, že ho sestřelímFoto: UFC

Aleksandar Rakič se rozpovídal o zápase s Jiřím Procházkou a o tom, kde vidí jeho slabiny. Ty jsou údajně jako šité na míru pro jeho styl.

Všichni si před zápasem musí věřit a rakousko-srbský bojovník není výjimkou. Nynější pětka žebříčku polotěžké váhy UFC se pokusí obsadit příčky těsně pod šampionem, aby si mohla nárokovat zápas o titul. V cestě stojí bývalý šampion s českými kořeny Jiří Procházka, který má jako jeho soupeř stejné úmysly. V jeho neprospěch ovšem dle Rakiče hovoří velice otevřený styl, který během tak krátké doby nezmění.

„Když se mi zranil Jan Blachowicz, měl jsem hned jasno, komu chci čelit příště. Jiný protivník prakticky ani nepřipadal v úvahu, všichni ostatní totiž byli zranění nebo zabraní.Pro fanoušky je Procházka velice zajímavým soupeřem, protože má velice otevřený a atraktivní styl boje. Navíc nás pojí taková evropská rivalita, jelikož je to Čech a já žiju v Rakousku,“ sdělil Rakič v podcastu u Ariela Helwaniho.


„K samotnému zápasu mohu říct hlavně to, že se na něj těším a pevně věřím, že vyhraju. Jirka jako bojovník dělá mnoho dobrých věcí, ale také dělá spoustu špatných věcí. Prakticky v každém jeho boji ho někdo nahulí, dá mu knockdown atp. Netvrdím sice, že je jeho čelist křehká, ale rozhodně moc inkasuje. Ty rány asi cítí jinak než já, ale myslím si, že ho sestřelím,“ zněla jeho ostrá predikce.

Na zahraničních serverech je dle papírových předpokladů Rakič drobným papírovým favoritem, u českých sázkových kanceláří je to však naopak. Všechny prognózy ovšem hovoří o tom, že nás bude čekat velice těsný fight, ve kterém mohou rozhodovat jak maličkosti, tak i dobře navolená taktika. Spekuluje se, zdali Rakič, ač jako rakouský šampion v kickboxu, nevsadí například na wrestling, který má obecně dost podceňovaný a mohl by tak pořádně zamíchat kartami.Další články