Několik měsíců trvající spekulace jsou u konce. Zajímavá akvizice, která měla rozvířit vody střední váhy, se ve žlutočerné organizaci neukáže.
Situace na evropském MMA trhu je v poslední době poměrně jasná. OKTAGON se dokázal dotáhnout velikostí i možnostmi prakticky na stejnou úroveň jako KSW, a tak si tyto dvě organizace rozebírají všechny zajímavé bojovníky.
Samostatnou kapitolu tvoří borci, kteří mají potenciál prorazit v zámoří, protože ty na starém kontinentu není schopná udržet prakticky žádná síla. Dobrý příklad byl v poslední době Robert Bryczek, který doslova utekl z titulového boje, aby si mohl zkusit angažmá v UFC.
Exkluzivně před MS 2025: 500 kč zdarma, všechny přenosy živě a 100 free spinů
Obě velké organizace se čas od času střetnou ve snaze získat konkrétního bojovníka, a o výsledku většinou rozhodnou detaily v nabídce a osobní preference. Poslední jméno, které bylo spojováno s OKTAGONem a nakonec skončilo u konkurence, je Rafal Haratyk.
Polský borec, který se proslavil v ruské ACA, se na jaře představil v titulové bitvě organizace ARES FC. Polský Tank měl nakročeno k zisku opasku, ale v posledním kole si nepohlídal páku na nohu a odešel s prázdnou. Aby toho nebylo málo, francouzská protidopingová agentura měla najít v jeho moči zakázanou látku.
Vyšetřování závažného obvinění se táhlo měsíce, ale výsledek nepřineslo žádný. Rafal se mezitím snažil protlačit do souboje s Karlosem Vémolou, který zrovna sháněl soupeře na Štvanici. Ondřej Novotný se ale zdráhal angažovat borce zatíženého dopingovým škraloupem, a tak na podpis se žlutočernou organizací nedošlo, a už ani nedojde. Haratyk dal podle posledních informací přednost návratu do Polska, a KSW jej představilo jako nejnovější posilu.
Pokud vás mrzí, že zajímavý Polák neskončil pod křídly OKTAGONu, nemusíte být příliš smutní. Haratykova premiéra v KSW totiž vyšla na turnaj, který proběhne na českém území. KSW se 14. října objeví v hokejové hale v Třinci, a kromě Michala Martínka nebo Leo Brychty se můžeme těšit právě na Rafala. Ten si to rozdá s bývalým titulovým vyzyvatelem Ivanem Erslanem, který se již dvakrát neúspěšně snažil vybojovat mistrovský pás. Zajímavý souboj proběhne v polotěžké váze.
Zdroj: inthecage.pl